Az Elcoteq hibakeresőket képez Pécsett
Déri Tibor, a Simonyi Károly Szakközépiskola igazgatója elmondta: az elméleti tananyag összeállítását és az oktatást a vállalat szakembereivel közösen végzik, a gyakorlati eszközöket az Elcoteq biztosítja az intézmény számára.
Krippl Zoltán hangsúlyozta: a cég számára egyre fontosabbá válik a magasabb szaktudású dolgozók alkalmazása. Ilyenek az elektrotechnikai folyamatokat egyes esetekben akár a műszerek jelzései nélkül is értő, átlátó és a hibákat javítani képes hibakeresők.
Rámutatott, belőlük jelenleg kevés dolgozik az Elcoteqnél, pedig szükség van rájuk, mert a hibákat ők képesek korrigálni, ezáltal kevesebb a selejt és a veszteség.
Az igazgató hangsúlyozta: az Elcoteq fejlődésének akadálya a képzett szakemberek hiánya. A hibakeresők mellett például villamosmérnökökből, technikusokból, forrasztókból is folyamatos lenne a felvétel, de nem csak Baranyában, hanem a megyehatáron túl is nehezen találnak ilyen képesítésű dolgozókat.
Az Elcoteq Magyarország Kft. 1998 óta működik. Két pécsi, valamint cserkúti és pellérdi üzemében jelenleg 6200 alkalmazott foglalkoztatásával mintegy 100-féle elektronikai terméket, berendezést gyárt kommunikációs technológiai megrendelőinek.
Krippl Zoltán megjegyezte: az általuk előállított termékek iránti kereslet növekedése, valamint a termékek, köztük a mobiltelefonok életciklusának folyamatos csökkenése okán gyáraikban nélkülözhetetlenek az állandó fejlesztések. Gyártóberendezéseik modernizációjára 2004 és 2008 között 54 millió eurót költenek.
Az Elcoteq 4 kontinensen és 15 országban van jelen, alkalmazottainak száma mintegy 24 ezer.
A cég nettó értékesítése tavaly 4,3 milliárd euró volt. A vezető a magyarországi leányvállalat árbevételét nem árulta el.
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.