Megjelent az EMC e-mail és fájlrendszer-archiválási szoftverének legfrissebb változata
A szoftver új verziójával a tartalmat a legjobban ismerő vállalati felhasználók kategorizálhatják az üzeneteket és üzleti feljegyzéseket, és dönthetik el, hogy mely üzenetek kerüljenek archiválásra. A felhasználók egyes üzeneteket megjelölhetnek üzleti szempontból fontosnakat; és ezek az üzenetek a centralizált EmailXtender archívumban kerülnek tárolásra előre meghatározott ideig. Ez a megközelítés amellett, hogy segít a kockázatok csökkentésében és felváltja az asztali PC-rendszerek személyes archiválását (PST/NSF fájlok); csökkenti az archívum nem üzleti üzeneteinek mennyiségét is és felgyorsítja a betekintéskor szükséges kereséseket, garantálva a jogi megfelelést. Az EmailXtender tárolófelügyeleti funkciói biztosítják az üzenetkezelő kiszolgálók gyorsabb biztonsági mentését és helyreállítását.
Ezenfelül az EmailXtender új archívumfigyelési funkciójával minden egyes üzenet végigkövethető annak teljes életciklusán – attól a pillanattól kezdve, hogy a levélkezelő útválasztó megkapja, egészen addig a pillanatig, amíg az EmailXtender archiválja vagy éppen kihagyja az üzenetet az archívumból a felállított szabályrendszer alapján. Ezenfelül a rendszergazdák összehasonlíthatják az EmailXtender archívumban tárolt üzeneteket a naplófájlokkal és a Microsoft Exchange és/vagy IBM Lotus Domino környezetek egyes postafiókjaival, igazolva, hogy az üzenetek valóban helyesen kerültek archiválásra. Ezekkel az eszközökkel teljesebb és hitelesebb archívumok hozhatók létre, jobban automatizálható a vállalatirányítás és/vagy külső előírások által megkövetelt iktatás, valamint mérhető az archiválási irányelvek és szabályok hatékonysága. Az EmailXtender szoftver elsőrangú e-mail-archiválási alkalmazás, amely együttműködik az EMC Centera tartalomcímzett tárolóeszközökkel (CAS).
Az EmailXtender legfrissebb változata teljes mértékben támogatja az Microsoft Exchange Server 2007-et és a Microsoft Office Outlook 2007-et, és jelentősen képes felgyorsítani a korábbi Exchange verziókról történő migrációs folyamatot is. A szoftver az IBM Lotus Notes/Domino levelezési környezetekkel is együttműködik. Egyedülálló módon akár egy archívumon belül is támogatja mind az IBM-es mind a microsoftos email rendszerek archiválását.
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.