A csökkenő árak mérséklik a globális chip-eladást
A 95 amerikai szakvállalatot tömörítő szövetség várakozása szerint az idei globális eladás 252 milliárd dollár lesz. Tavaly világszerte rekord értékben, 248 milliárd dollárért adtak el chipeket, ami 8,9 százalékos növekedés a 2005. évi 227,5 milliárd dollárhoz képest.
A SIA azzal számol, hogy 2010-ben már 306 milliárd dollárért értékesítenek majd félvezetőket. A szervezet szerint idén a személyi számítógépekben használt félvezetők ára 1,6 százalékkal csökken annak ellenére, hogy a PC-k eladása várhatóan 10 százalékkal nő. A DRAM memóriachipek áprilisi átlagára mintegy a harmadával csökkent tavaly decemberhez képest. Az árcsökkenést a világ két vezető chip-gyártója, az Intel és az AMD között tartó árháború okozza, aminek a célja a piaci részesedés növelése.
Kapcsolódó cikkek
- Az energiaköltség növeli az informatikai kiadásokat
- Lehetőség vagy kényszer? - Interjú Szűcs Zoltánnal, az AAM vezérigazgatójával
- Egymilliárd PC lesz 2008-ra
- Processzorok több ezer maggal
- Egy hónap alatt 5 millió új GSM-előfizető Indiában
- Az IT kiadások mind nagyobb részét költjük energiára és hűtésre
- 122 millió európai az interneten
- Informatikai összefogás Észak-Magyarországon
- Sun: Környezettudatos-e a hazai informatika?
- Növekvő net-populáció egész Európában
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.