Forráskódot tett közzé a Microsoft
A Microsoft elérhetővé tette a Microsoft Research által kifejezetten az AIDS elleni vakcina kutatásának és előállításának támogatására kifejlesztett szoftvereszközök forráskódját.
Négy eszköz forráskódja már most ingyenesen elérhető a CodePlex nevű online portálon, amelyet 2006-ban a Microsoft azért hozott létre, hogy előremozdítsa az együttműködésen alapuló szoftverfejlesztési projekteket, és forráskódokat osszon meg a Microsoft Shared Source Initiative (Microsoft Megosztott Forráskód Kezdeményezés) keretein belül. Az eszközök és a forráskódok megosztása szerves része a Microsoft informatikával támogatott kutatás kezdeményezésének, amely egy, kifejezetten a tudományos közösségekkel való együttműködés elősegítésére létrehozott vállalaton belüli kezdeményezés.
A szoftvereszközöket kifejezetten azért fejlesztették ki, hogy segítsék az AIDS-kutatókat a számítástechnikában rejlő lehetőségek kiaknázásában, és hogy minél gyorsabban kutathassák fel egy hatékony sejtes vakcina legfontosabb alkotóelemeit. A Microsoft kutatói 2005-ben kezdtek el az AIDS kutatással foglalkozni, miután felfedezték, hogy a mesterséges intelligencia gépi tanulás ágához kapcsolható technológia, beleértve a spamszűrés egyes módszereit, a vakcinakutatáshoz is hasznos alkalmazásokat tartalmaz. Ezek az alkalmazások olyan technológiákat ötvöznek, mint a grafikus modellezés és egyéb gépi tanulási technikák, amelyek képesek a HIV - az AIDS-et okozó vírus - több ezer törzsének átvizsgálására, annak érdekében, hogy megtalálják azt a genetikai mintát, amely segítségével a páciensek immunrendszerét erősítik fel, hogy az le tudja győzni a vírust. Az ezen eszközök által generált elemzések extra tudással látják el az AIDS kutatókat, hogy azok hipotéziseket tudjanak felállítani a HIV vírus fejlődéséről, illetve arról, milyen hatással van az emberi immunrendszerre, és hol helyezkedhetnek el a vírus epitópjai. Ezek ismeretében a kutatók képesek lesznek egy hatékony HIV elleni vakcina előállítására.
Az azóta eltelt két év alatt a Microsoft kutatólaborjaiban egy tucat Microsoft kutató, doktorandusz és gyakornok vett részt az AIDS-kutatásban, akik kutatóorvosokkal, tudósokkal és más HIV-kutatókkal dolgoztak együtt világszerte.
Kapcsolódó cikkek
- Telefonos hangfelismerés
- Beteggé tesz a Wii
- Microsoft-LG szabadalom-engedélyezési megállapodás
- 15 rést javít a Microsoft 6 biztonsági frissítése
- A Google a Vista keresőfunkcióját kritizálja
- Az automatikus frissítőrendszeren keresztül terjesztik a Windows Server 2003 SP2
- A Microsoft bemutatta érintőképernyős rendszerét
- A Mail2Web.com a Microsoft Partner Programban
- Négy kritikus javítás kiadására készül a Microsoft
- Emberközpontú üzleti rendszerek dinamikus informatikai környezetben
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.