Nem elég széles sávú a szélessávú internet Amerikában
A felmérés szerint a közepes sávszélesség a tengerentúlon 1,97 megabit/s, miközben egy átlagos japán internetező 61, egy dél-koreai pedig 45 megabit/s-os letöltési sebességet élvezhet. A sokszoros különbség oka ebben az esetben az, hogy a két említett távol-keleti országban ma már száloptikás kábelek szolgálják a nagyvárosokban a telekommunikációt, miközben Amerikában egyelőre csak elszigetelt piacokon működik az ilyen infrastruktúrán alapuló internetszolgáltatás. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a hagyományos rézvezetékes hálózatra építve ne lehetne növelni a sávszélességet, hiszen Nyugat-Európa erre is jó példát szolgáltat.
A CWA szerint először is átgondolt, szövetségi szintű stratégiára van szükség ahhoz, hogy Amerika ne kerüljön behozhatatlan hátrányba a szélessávú internetezésben. A középtávú cél az, hogy új fővonalak, routerek és switchek telepítésével 2010-re 10 megabit/s-ra növeljék a jelenlegi viszonylag alacsony le- és feltöltési sebességet, és egyben kiegyenlítsék a területi különbségeket. Érdekes ugyanis, hogy miközben a vezető Rhode Island-ben 5,011 megabit/s az átlagos sávszélesség, a leglassúbb internettel rendelkező Alaszkában csak 0,545 megabit/s.
Kapcsolódó cikkek
- Teljes internetlefedettség a Hegyalja Fesztiválon
- 40 Gbit-es sebességgel netezik egy svéd nagyi
- Szélessávú internetes hálózat épül Biharkeresztesen és Ártándon
- Majdnem mindenki internetezik Dél-Koreában
- Májusban tovább nőtt a szélessávú előfizetések száma
- Ingyenes tisztaDSL konstrukció az Interware-nél
- A szélessávú internethasználat javíthatja az EU-versenyképességét
- Új generációs bérelt vonal az Externettől
- ADSL-előfizetési lehetőség a Vodafone-nál
- 300 millió szélessávú internetező világszerte
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.