Még drágább az adatod
– Ez egy örökös szélmalomharc – reagált a lehangoló hírre Sándor Zsolt, a Panda Software Hungary ügyvezető igazgatója. – Tetten értük a programot, biztonsági figyelmeztetést adtunk ki és felkészítettük a biztonsági rendszereinket, de máris megjelent az újabb verzió.
A szakember szerint manapság a „digitális bűnözés” kezd teljesen átalakulni: itt is komplex piacokról beszélhetünk, ahol az új operációs rendszer egy-egy hiányossága, biztonsági rése szó szerint pénzt ér.
– Itt van például ez a Mpack nevű program. Az alapváltozat, amely adott esetben több százezer PC-t képes megfertőzni, eleve fel van szerelve egy sor „képességgel”, amelyeket használva kijátszhatja az operációs rendszerek gyenge pontjait. A profi hackerek azonban folyamatosan keresik az újabb réseket: amint megtalálják őket, új „képességet” fejlesztenek ki hozzá, és 100-150 dollár körüli összegért egyfajta update-ként eladják a Mpack tulajdonosainak.
A program továbbra is rendkívül veszélyes és számtalan gépet fertőzött meg eddig is; érdemes több ellenőrző programmal próbálkozni, mint például a Panda NanoScan.
Kapcsolódó cikkek
- Világméretű iPhone-átverés
- A csalók lopott hitelkártyákkal adakoznak
- Harry Potter halott
- Támadások melegágya az IWIW?
- Sikeresen támadták a Pentagon levelezőrendszerét
- Többszáz betörés az amerikai belbiztonsági tárca hálózatába
- Amerika üzenete Kínának: mi nyerjük meg a cyber-háborút!
- Totális háború: egymillió vírus készenlétben
- Hétszáz dollárért most bárkiből lehet hacker
- Világméretű zombitámadás
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.