Kaposvári Egyetem-proALPHA együttműködés ERP rendszerek fejlesztésében
Sikerrel zárult a proALPHA Software AG kutatás-fejlesztési programjának hazai bevezetése, melynek során első ízben a Kaposvári Egyetem egyik doktoranduszának volt lehetősége a német szoftverfejlesztő központjában kutatásokat végeznie.
A projekt egyik fő célja a vállalatirányítási rendszerek funkcióinak tipizálása, vagyis olyan általános modell megalkotása volt, melyet mind az ERP rendszereket használó, mind az azokat fejlesztő cégek használhatnak függetlenül attól, hogy pontosan mely gyártó termékéről van szó. A projekt a Kaposvári Egyetem egy nagyobb, szoftvermodellezési és optimalizációs kutatási programjának része. A proALPHA konszern Európa számos országában működtet úgynevezett campus programot, melynek során egyetemek gazdasági vagy informatikai karairól érkező hallgatói különböző – általában diplomamunkához kapcsolódó – kutatásokat végezhetnek a cégnél vagy annak ügyfeleinél. Az ilyen együttműködésnek és támogatásnak nagy hagyományai vannak Németországban, és a proALPHA hazai leányvállalata, a proALPHA Software Kft.-nek feltett szándéka hozzájárulni a hagyomány magyarországi elterjedéséhez. A proALPHA Campus Program két lehetőséget kínál a hallgatók és az oktatási intézmények számára. Egyrészt gyakornoki pozíciókat biztosít olyan egyetemisták és főiskolások számára, akiknek ez tantervi előírás. Jelenleg ilyen szerződése a Budapesti Műszaki Főiskolával van a cégnek. A másik láb a diploma vagy doktori kutatási programok támogatása. Ehhez a proALPHA hazai vagy külföldi témavezetőt, illetve külföldi tanulmányutat biztosít, akár teljes költségtérítéssel. Egyébként a magyar hallgató kutatásainak fókuszában az úgynevezett szuboptimális döntések álltak, vagyis olyan döntési mechanizmus kidolgozása, mely lehetővé teszi, hogy a döntések a vállalati hierarchia azon szintjén szülessenek meg, amelyen felmerültek.
Kapcsolódó cikkek
- IFS Applications Oroszország vezető MRO központjánál
- Az IFS továbbra is jó úton halad
- Már itthon is elérhető az IFS Applications 7.5
- Gartner-tanulmány a szoftverpiacokról
- 15 milliárdos piacot céloz az SAP
- Élelmiszer-ipari rendszer a HostLogictól
- Kezdetét vette az SAP Tihany '07, a cég idén tízéves konferenciája
- ERP-be ágyazott Google-stílusú keresőt kínál az IFS
- Elérhető az SAP új bővítőcsomagja
- Építőipari kiegészítő ERP a HostLogic-tól
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.