A Noreg három évre megújította a legmagasabb szintű információbiztonsági tanúsítványát
A Noreg Kft. megújította ISO 27001:2005 szabványnak megfelelő információbiztonsági irányítási rendszer (IBIR) megfelelőségéről szóló tanúsítványát.
A Noreg 3 évre megújította a nemzetközileg elismert, európai uniós szabványoknak megfelelő ISO 27001:2005 tanúsítványát. A tanúsítást a genfi székhelyű SGS Csoport leányvállalata, a több mint 15 éves szakértelemmel rendelkező SGS Hungária Kft. végezte el. A Noreg Kft. már 2004 óta rendelkezik az ISO 27001:2005 tanúsítvány elődjével, a BS 7799 szerinti tanúsítással, amit tavaly konvertált ISO 27001:2005-re. A vállalat minden területére kiterjedő audit során a Noreg Kft. az összes követelménynek eleget tett, így információbiztonsági irányítási rendszere (IBIR) ismételten minden szempontból megfelelt a szabvány előírásainak.
A júliusban lezajlott tanúsítási eljárás során végzett belső vizsgálatok, illetve a szabályozási dokumentáció áttekintése után az SGS Hungária ismét megállapította: a Noreg Kft. információbiztonsági irányítási rendszere minden szempontból megfelel az ISO 27001:2005 szabványnak. A tanúsítás kiterjed az információvédelem területén az információbiztonsági rendszer kiépítésére, üzemeltetésére, valamint a tanácsadásra és az oktatásra.
Az információbiztonsági irányítási rendszer (IBIR) ISO 27001:2005 nemzetközileg elismert, európai uniós szabványoknak megfelelő tanúsítása lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy megmutassák elkötelezettségüket az információbiztonság iránt, valamint folyamatosan javíthassák vállalatuk megítélését. Az IBIR létrehozása és tanúsíttatása a vállalati kultúrát is megváltoztathatja: új üzleti lehetőségeket nyithat a biztonságra figyelő vevők vagy ügyfelek megnyerésével, valamint javíthatja az alkalmazottak morálját és a bizalmasság felismerését a munkahelyen. Emellett lehetővé teszi az információbiztonság betartatását, így csökkenti az adatok elvesztésének és felfedésének kockázatát. Az első lépés az IBIR irányelvei hatókörének meghatározása. Egy jól kialakított IBIR szabványos lépéseket tartalmaz a rendszer megvalósítására, működtetésére, felülvizsgálatára, karbantartására és fejlesztésére. Az IBIR kialakítása után következik a tanúsító audit, amelynek sikeres végrehajtása esetén adják ki a tanúsítványt. A tanúsítást éves felülvizsgálatok követik és a tanúsítvány - a rendszerek megfelelő karbantartása esetén - háromévenként megújításra kerül.
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.