Mirage Networks NAC eszközök Magyarrszágon
Ma Budapesten, sajtótájékoztató keretében jelentették be, hogy az amerikai vezető NAC-gyártó Mirage Networks belép a magyar piacra, és az amerikai cég hálózati hozzáférés-védelmi (Network Access Control, NAC) megoldásait hazánkban a filter:max-on keresztül értékesíti. A bejelentett együttműködés keretében a filter:max a márkát népszerűsíti Magyarországon, partnerein keresztül felfuttatja az értékesítést, technikai támogatást nyújt, illetve kiépíti a hazai értékesítési csatornát.
A Mirage-eszközök versenytársaikkal szemben számos egyedi tulajdonsággal rendelkeznek. Használatukhoz nem szükséges szoftverek telepítése („agentless” technológia), így bármilyen operációs rendszert futtató eszköz menedzselésére alkalmasak, ideértve az IP-telefonokat, hálózati nyomtatókat és más, nehezen kezelhető eszközöket is. Az eszközök nem a másoknálszokásos "agenet-based", illetve "in-line" alapon, hanem "out-of-band" módon működnek, tehát nem épülnek be az adatforgalomba, így nem jelentenek újabb biztonsági kockázatot, nem lassítják az adatforgalmat és nem igénylik a hálózati topológia átalakítását. Teljes ciklusú védelmet nyújtanak, azaz az eszközöket a hálózatra csatlakozásuk előtt és után is ellenőrzik, így az üzemelés közben fellépő új sérülékenységeket is kiszűrik. Szignatúra nélküli, viselkedéselemzésen alapuló technológiájuk segítségével a nulladik napi támadások ellen is védelmet nyújtanak. Az Ethernet-hálózat 2-es szintjén (layer 2) védenek, így nem szükséges a meglévő infrastuktúra cseréje sem. A Mirage eszközeivel már 50-100 felhasználós hálózatok is védhetőek, de akár több tízezer végpontot számláló hálózatok több tucat Mirage-eszköze kezelhető egyetlen konzolról. A skálázhatóság bizonyítéka a termékvonal: N-120 (csak szenzor, 50 végpontr), N-125 (csak szenzor, 100), N-145 (1000), N-245 (2500), M-2060 központi menedzsment és monitorozási platform. A berendezések nem az egyes hálózatba kötött eszközöket, hanem a hátteret figyelik.Elhelyezésük a hálózatban az útválasztó, illetve kapcsolóberendezések környékén célszerű. Az árak a néhány ezer dollártól a néhány százezer dollárig terjednek. A felhasználók közérthető üzeneteket kapnak arról, ha az eszköz valamiért korlátozza hálózati hozzáférésüket, így a helpdesk-költségek csökkennek. A jelentéskészítő modul segítségével pedig akár azonnal, akár időszakosan részletes jelentések készíthetőek. A Mirage Networks API-jához számtalan neves gyártó megoldása tud csatlakozni, többek között az IBM-ISS, a McAfee, a Symantec, a Kaspersky, az Avaya és a PatchLink megoldásait.
A Mirage Networks az NAC technológia leginnovatívabb szereplője, 11 szabadalommal rendelkezik. A cég az Egyesült Államokban 6 irodával rendelkezik, ezen kívül az Egyesült Királyságban, Hollandiában, Japánban és Dél-Koreában vannak kirendeltségei. Több mint 500 ügyfelét jelenleg 150 partnere szolgálja ki.
A mai sajtótájékoztatón Peter Ruijters, a Mirage Networks európai alelnöke elmondta: „Nagyon örülök a filter:max együttműködésnek. A hazai informatikai biztonsági piac egyik leginnovatívabb, legdinamikusabb szereplőjeként kitűnően tudja reprezentálni az általunk képviselni filozófiát.”. A magyar cég részéről Nemes Dániel azt mondta, a Mirage kitűnően egészíti ki a filter:max palettáját, amiben specializált gyártók legmagasabb minőségű termékei szerepelnek. Hozzátette: „A Mirage Networks tipikus gyártó, akit Magyarországon képviselünk. Igazi technikai csemegét jelent az IT-szakembereknek, egyúttal a legjobb megtérülést biztosítva a gazdasági vezetők számára.”
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
A Samsung új szintre emeli okostévéinek biztonságát
A Samsung saját fejlesztésű kriptográfiai modulja, a Samsung CryptoCore* megszerezte a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) rangos FIPS 140-3 tanúsítványát**. A titkosítási minősítés a vállalat azon elhivatottságát támasztja alá, hogy okostelevízióin is kiemelkedő biztonsági és adatvédelmi megoldásokat nyújtson a felhasználóknak.
Az otthoni rehabilitációt segíti a Széchenyi-egyetem mesterséges intelligenciával működő fejlesztése
A győri Széchenyi István Egyetemen jelenleg is több egészségtechnológiai fejlesztés zajlik. Az egyik közülük lehetővé teszi, hogy a betegek a saját otthonukban végezhessék el a rehabilitációjukhoz szükséges fizikai gyakorlatokat. A mesterséges intelligencián alapuló szoftver nemcsak kiértékeli a mozgássor pontosságát, de képes arra is, hogy a kezelőorvosnak erről teljes körű jelentést küldjön.
Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését. Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1.
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.