Máris feltörték a Leopardot, hogy PC-n is fusson
A dolog tulajdonképpen nem meglepő, hiszen hackerek a Mac szoftver legújabb verziójának megjelenésekor mindig szinte azonnal előállnak ilyen megoldásokkal, hiszen mindig van igény az Apple operációs rendszerére azok részéről is, akik nem engedhetnek meg maguknak egy drága Mac masinát. Az Apple általában megpróbálja leleplezni és kézre keríteni azokat, akik az üzleti gyakorlatukkal ellentétes lépések mögött állnak, míg a sorban kiadásra kerülő szoftverfrissítésekkel megkísérli blokkolni a feltörést. Az ilyen megkerülő módszerekkel egyébként többnyire amúgy sem fut zökkenőmentesen a szoftver; ezúttal például azt vallották be a fórumon, hogy a Mac Leopard WiFi-je a feltörés után PC-n üzemképtelen.
A Mac OS X rendszer mellett más Apple-termékek, például az iPhone vagy az iPod-ok is kedvelt célpontjai a kikódoló-hackereknek, ami arra is rávilágít, hogy a vállalat meglehetősen zártan kezeli hardver- és szoftvertermékeit. Egyes területeken azért látszanak a nyitás jelei is, a cég például nemrég külső fejlesztők számára is lehetővé tette, hogy alkalmazásokat szabjanak az iPhone-ra. Külön érdekesség, hogy a Mac OS X Leopard esetében technikailag lehetséges virtualizációs szoftver segítségével a Windows-al vagy Linuxszal egy gépen történő futtatás, az Apple azonban a szerverekkel ellentétben egyelőre nem mutat szándékot a gyakorlati megvalósításra.
Kapcsolódó cikkek
- WSJ: Az Apple Leopárdja könnyebben kezelhető, mint a Microsoft Vistája
- Mac OS X Leopard október 26-tól
- Feltörték az iPhone 1.1.1-et is
- Valóra vált az Apple iPhone figyelmeztetése
- iPhone v1.1.1: tíz biztonsági hibát foltoz az Apple
- Használhatatlan lesz az iPhone függetlenítés után
- Újabb kijelző-problémák az iPod-nál
- UNIX 03 tanúsítványt kapott a Mac OS X Leopard
- Óriás Apple-frissítés, 50 hiba javítása
- Az iPhone saját sikerének áldozata
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.