Védelem az e-bankinghez
Új, kifejezetten az interneten bonyolított banki tranzakciók védelmére szakosodott szolgáltatást indított a Panda. A „Panda Security for Internet Transactions” elsősorban bankok és cégek számára nyújt biztonságot; segítségével ellenőrizhetővé válnak a tranzakcióban résztvevő PC-k, ezáltal pedig elkerülhető az adatlopás.
– A tavalyi adatokhoz képest idén mintegy 40%-kal nőtt az adathalászatok, adatlopások száma – illusztrálta a védelem létjogosultságát Sándor Zsolt, a Panda Security magyarországi igazgatója. – Ha figyelembe vesszük, hogy manapság egyre több az olyan átverések száma, ahol a háttérben megbújó malware a ludas, könnyen beláthatjuk, miért kíséri még most is nagy bizalmatlanság az e-bankingot.
A program nagymértékben konfigurálható; megadható például, hogy milyen típusú malware-re reagáljon, illetve, hogy mikor tiltsa le a felhasználót.
– Ha adott például egy gép, amely tranzakciót akar végrehajtani, de a rendszerben megbújt egy veszélyes trójai, a védelem azonnal letiltja a kommunikációt – fejtegette Sándor Zsolt. – Persze nem kell arra gondolni, hogy kizárólag „patyolattiszta” gépeket enged át; bizonyos, a tranzakció szempontjából veszélytelen digitális kártevőkre például nem reagál, elkerülve ezzel a felesleges kellemetlenségeket.
A szolgáltatás csupán az első használatkor kéri a felhasználót, hogy engedélyezze a vezérlőkomponens letöltését, egyébként szinte észrevehetetlenül fut a háttérben. A Panda Security for Internet Transactions Internet Explorer és Mozilla Firefox alatt is működik.
Kapcsolódó cikkek
- Panda: 100 ezer forint a tiszta gépekért
- Százmilliós oktatási támogatás a Pandától
- Munka közben is első a szex?
- Harminckétmillió e-mail-cím, ezerötszáz dollárért
- Internet: pornó, bombák, szekták, vírusok
- Amatőrök kezében a veszélyes vírusok
- Világméretű iPhone-átverés
- Harry Potter halott
- Támadások melegágya az IWIW?
- Még drágább az adatod
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.