Megújult az INFINIT
Novembertől friss tartalommal és új arculattal jelentkezik az INFINIT. Az Információs Társadalom- és Trendkutató Központ (ITTK) és az INFI-NET által működtetett portál és hírlevél 1999 óta tudósít az információs és kommunikációs technológiák (IKT) fejlődéséről, az ezekhez kötődő legfontosabb társadalmi, gazdasági és politikai trendekről, a tudományos alkalmazási lehetőségekről, az IKT mindennapjainkra gyakorolt hatásáról.
A hírlevél 400. számához (és nem mellesleg az ITTK 10 éves jubileumához) közeledve úgy éreztük, hogy portálunk és hírlevelünk „megérdemli”, hogy új külsővel felruházva és új tartalmakkal feltöltve működjék a továbbiakban.
„Az új INFINITen a tartalmak – a korábbi gyakorlattal ellentétben – nem a hírlevél ritmusának megfelelően, hanem ennél jóval gyakrabban frissülnek; de természetesen továbbra sem a hírek, cikkek mennyisége terén kívánjuk felvenni a küzdelmet a szakmai portálokkal, hanem azzal az egyedi tartalommal, amit a portál tematikája, az információs társadalom tudományterületének középpontba helyezése kínál.
Szerzőink elsősorban nem újságírók, hanem a téma tapasztalt kutatói, így a hír műfaj helyett az INFINIT hosszabb lélegzetű, elmélyültebb írásokat, elemzéseket kínál olvasóinak.” – tájékoztatták lapunkat az INFINIT szerkesztői.
A fontos tartalmi újítások egyike lesz az InfÓra Rádió menüpont, mely mögött az INFINIT „rádiós verziója”, azaz az „InfÓra - Infinit félóra élőben” című rádióműsor szöveges tartalma, és letölthető verziója lesz megtalálható. A Civil rádió (Fm 98.00) adásában helyet kapott, havonta jelentkező InfÓrák során az egyébként is igen izgalmas kérdéseket igen hangulatos műsor formájában dolgozzák fel az INFINIT elkészítésében közreműködő kutatók.
Fontos újítás, hogy az eddigi html-oldalak helyett immár egy szerkesztőségi rendszer segíti a szerkesztők munkáját – ennek segítségével az olvasóknak lehetősége nyílik feliratkozni az INFINIT RSS csatornáira.
Az új portálon természetesen az Infinit eddigi összes száma teljes terjedelmében elérhető maradt – ezeket az INFINIT 1.0 elnevezésű rovatban találhatják meg az érdeklődők.
És – nem utolsósorban – újdonság az is, hogy a portál a korábbi domain helyett már az Infinit.hu címen található meg.
Kapcsolódó cikkek
- Morális problémák a virtuális világok körül
- Silvernet az ezüstkorúaknak
- 150 ezer Classmate PC laptopot adott el Líbiának az Intel és a MS
- Már 200 dollár a "százdolláros" laptop, Uruguay az első hivatalos megrendelő
- Új hírportál indul októbertől
- Teljesen ingyenessé teszi internetes kiadását a The New York Times
- EMMH: új tévé nem lesz, központi portál viszont igen
- Az USA kormánya támogatja a kétszintű internetet
- Egyéni hírportált mindenkinek
- Új magyar nyelvű erdélyi hírportál indult
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.