Európaiak "stabiltelefon" nélkül
Az előző évben még csak 18 százalék gondolta, hogy elegendő számára a hordozható készülék is.
Mobil-előfizetéssel 2005-ben száz lakosból immár 95 rendelkezett - összehasonlításképpen: alig tíz évvel ezelőtt, 1996-ban még csak nyolcan voltak. A felmérés felöleli az összes uniós országot, kivéve Bulgáriát és Romániát, amelyek csak ebben az évben csatlakoztak.
A kutatás szerint a csak mobilt használók többen vannak az új tagországok lakosai között - Csehországban 42 százalék, ugyanakkor Németországban 11. Ennek oka, hogy a szegényebb egykori szocialista országokban a vonalas hálózat eleve kevésbé volt kiépített, mint Nyugaton.
Ugyanakkor Finnországban is, a Nokia hazájában a lakosság 47 százaléka mondott le a vezetékes telefonjairól. A konkurens Ericsson birodalmában, Svédországban viszont gyakorlatilag nincs olyan, aki ne bízna még mindig földi szolgáltatójában.
Az 1996-os felméréshez képest a hagyományos telefon mindössze négy százalékos növekedést (44-ről 48 százalékra) könyvelhetett el magának.
A legtöbb mobil-előfizető Luxemburgban él (száz lakosra 158 mobil jut). Őket követi Litvánia 127, majd Olaszország 122 előfizetéssel.
A legbeszédesebb európai ország Ciprus, itt átlagban minden telefonáló napi hat percet tartja füléhez a kagylót. A legszűkszavúbbak - legalábbis távközlési téren - a lengyelek (1,3 perc) és a németek (1,6 perc).
Kapcsolódó cikkek
- Pozitívan hatnak a infokommunikációs beruházások a GDP-re
- Az Apple társalapítója az NHH-konferencián
- Kóka János az uniós távközlési reformról egyeztetett
- Viviane Reding Budapesten
- Fel nem használt pályázatpénzből folytatódik az EU Galileo projektje
- Kemény EU-vizsgálat vár a Google-DoubleClick fúzióra
- Berlinnek nem tetszik Brüsszel távközlési csomagja
- Az EU a Google-Doubleclick ügyletet vizsgálja
- Antilop: elindult a korrupcióellenes honlap
- Brüsszel a verseny növelését tervezi, az NHH támogatja
Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Lemerült akkumulátorok, balul elsült fotók – az emberek 76 százaléka tapasztalt már tech bénázásokat
A lemerülő akkumulátortól a GPS-jel elvesztéséig a műszaki hibák az élet fontos pillanatait stresszes helyzetekké változtathatják. A HONOR Magic V3 megjelenése alkalmából megrendelt, 9000 európai felnőtt körében végzett új felmérés kimutatta, hogy a technológiai hibák milyen hatással vannak az életünkre: minden harmadik ember aggódik amiatt, hogy a technológiai bénázások tönkretehetik az élet fontos eseményeit, míg 76%-uk elismerte, hogy életük egy fontos pillanatában már tapasztaltak ilyet.
Édesség és egyediség – erről szól a halloweeni hangulat idén Magyarországon
A Rakuten Viber, az egyik vezető globális kommunikációs platform kísértetiesen szórakoztató eszközökkel készül az idei Halloweenre. A felhasználók új matricákat oszthatnak meg, borzongató üdvözlőkártyákkal köszönthetik ismerőseiket október 31-től, emellett egy kvízt tölthetnek ki arról, hogy melyik a legjobban hozzájuk illő jelmez idén halloweenkor, sőt, a legújabb Tarot-kártyák segítségével megpróbálhatják megjósolni a jövőjüket.
Halottak napja ‒ tülekedés nélkül
Egy digitális alkalmazás teheti méltóbbá a halottak napját azzal, hogy segít elkerülni a temetőkben és környékükön ilyenkor szokásos tülekedést. Az önkormányzatok kezében lévő lehetőség Magyarországon is egyre népszerűbb.
Fedezd fel, hogyan ébreszti fel a Galaxy AI a benned rejlő kreativitást!
A Samsung Galaxy Z Fold6 és Z Flip6 hajlítható készülékekkel bárki kreatív alkotóvá válhat, hiszen olyan funkciókkal rendelkeznek, amelyekkel könnyedén készíthetünk kiváló minőségű tartalmakat, még akkor is, ha úgy véljük, nem vagyunk a megfelelő szakmai ismeretek birtokában. A Galaxy AI* úgy támogatja a kreativitást és az alkotás folyamatát, hogy közben új megvilágításba helyezi rajzainkat, fényképeinket és videóinkat.