Konferencia a digitális esélyegyenlőségről
2007. december 7-én Digitális Esélyegyenlőség címmel nagyszabású konferenciát tart az információs társadalom sokféle aspektusáról a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság.
A Digitális Esélyegyenlőség (DE!) konferencia a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság által indított, azonos címet viselő országos programsorozat idei évzáró-értékelő rendezvénye.
A konferenciát Vizi E. Szilveszter, a Magyar Tudományos Akadémia elnökének fővédnökségével 2007. december 7-én az Aranytíz Művelődési Központban a témakör jeles szakértőinek közreműködésével tartják. Az elhangzó előadások széles ívű áttekintést adnak az információs társadalom aktuális helyzetéről, technológiai, szociális, lélektani és életviteli folyamatairól, és vázolják a lehetséges kitörési pontokat is. Helyzetértékelésükben az előadók beszámolnak az országos DE! program már zajló projektjeiről is, köztük az egynapos e-ügyintézés képzés országossá tételéről; az életvitelt segítő eszközök beágyazott rendszerekre alapozott nemzetközi kutatás-fejlesztési és népszerűsítési projektjéről; az ECDL program, illetve több, az időskorúak, fogyatékkal élők és szociálisan hátrányos helyzetűek felzárkóztatását célzó programról is.
A konferencia ingyenes, a részvétel azonban regisztrációhoz kötött.
Jelentkezni lehet online, vagy a letölthető jelentkezési lap segítségével.
Kapcsolódó cikkek
- I. Digitális Esélyegyenlőség konferencia
- Internet Hungary - konferencia világhálóról
- Internet Hungary mottója: Digitális ér(t)etlenség?
- Microsoft program a digitális írástudásért
- ECDL a szakképzésben - kölcsönös átjárhatóság
- Alföldi: digitális esélyegyenlőség a zászlón
- NETWORKSHOP 2007 - Informatikai konferencia
- A lakosság 89 százaléka elérheti a széles sávot
- Tárgyalás az internet jövőjéről Genfben
- Nagy kihívások az informatikában
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.