85 000 dolláros mobilszámla internetezésért
Egy kanadai olajmunkás 85 000 dolláros (kb. 14,4 millió Ft) mobilszámlát kapott kézhez, miután telefonja segítségével folyamatosan nagyméretű tartalmakat töltött le számítógépére.
Az eset akkor kapott nyilvánosságot, amikor a fiú édesapja, idősebb Piotr Staniaszek a sajtóhoz fordult fia panaszával. „A fiú gyakran kint dolgozik a terepen és ilyenkor egyedül van egy kunyhóban, hát mi a jobb, ha internetezik, vagy ha vodkát iszik?” A Bell Mobility időközben méltányosságból 3400 dollárra (kb. 576 ezer Ft) szállította le a fiú adósságát, ez azonban még mindig túl magas összeg a családnak. A mobilszolgáltató szerint egyértelmű, hogy a 10 dollár havidíjas szerződésben nincsenek benne a számítógépre történő szélessávú letöltések. Az eset ugyanakkor kitűnően megvilágítja, mi a probléma a mobiltelefonos internettel; miközben a készülékek és a hálózat elvileg képesek kiszolgálni a rendes internethasználatot, valójában a technológiai kapacitás véges, az adatforgalom díjai pedig irreálisan magasak.
Kapcsolódó cikkek
- Új távlatok a mobiltelefon használatában
- Reklámok az MSN mobilportálon
- 80 ezerrel több mobil-előfizető októberben
- 15 éves az SMS
- HSDPA technológiával kombinált Oqo Model 2 UMPC
- A mobil-előfizetések száma elérte a 10,5 milliót
- Kihasználatlan csodafegyver a zsebünkben?
- Google- és SAP-alkalmazások az iPhone-hoz
- A BMF hallgatói a Pannon Mobil Internettel is jelentkezhetnek vizsgáikra
- T-Mobile: 7,2 Mbps letöltési és 1,44 Mbps feltöltési sebesség!
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.