Graham Bell lopta a telefon ötletét?
Seth Shulman tudományos és technológiai publicista, a "The Telefon Gambit: Chasing Alexander Graham Bell’s Secret" (A telefonhúzás: Lehull a lepel Bell titkáról) című rövidesen megjelenő művében egyenesen plágiumnak minősíti Bell szabadalmi leírását, és kijelenti, hogy szinte kétséget kizáróan biztos abban, hogy a skót származású tudós Elisha Gray fáradtságos kutatásainak eredményét tulajdonította el, és azt sajátjeként védette le. A szerző szerint Bell titokban összejátszott egy korrupt szabadalmi bírával, és agresszív jogászai révén sikerült elismertetnie a világgal, hogy ő a távbeszélő atyja. Szó ami szó, a skót tudós elévülhetetlen érdemeket szerzett a fizika területén, hiszen nevéhez nem kevesebb mint harminc találmány fűződik, az őstelefont viszont csak úgy tudta megalkotni, hogy jogellenesen belelapozott riválisa szabadalmi dokumentumába, és abból ihletet merített. Shulman azt is vitatja, hogy Bell kérvényezte elsőként a megoldás levédését, feltevéseit pedig a fizikus több mint egy évszázadig annak családja által féltve őrzött jegyzeteire alapozza.
A nagy leleplező könyv az előzetes beharangozó szerint január 7-én fog megjelenni az Egyesült Államokban.
Kapcsolódó cikkek
- USA: a háztartások mobiltelefon-használata meghaladja a vezetékest
- A mobil-előfizetések száma elérte a 10,5 milliót
- Eladja telefonfülkéit az AT&T
- Európaiak "stabiltelefon" nélkül
- Az EnterNet megvásárolta az Unicomm távközlési társaságot
- Internet és telefon egyben, már az EnterNettől is
- 25 éves a Smiley :-)
- A Speedshop Kft.-nél folytatódik a Mobiltörténeti Kiállítás
- Tilos a "röghöz kötés" - Újabb NHH-lépés a korrekt hűségszerződések érdekében
- Egymilliárd internetező, négymilliárd telefon
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.