Kamerás mobil mint számítógépes egér
A megoldás nyilvánvalóan nem az egér leváltására született, hanem olyan alkalmazásokhoz, amelyeket útközben vagy közterületen vehet igénybe az ember. A Bluetooth-alapú technológia segítségével lehetséges például a különböző (kompatibilissé tett, Bluetooth-os) információs kivetítőkön való navigáció, oly módon, hogy a mobiljával az ember egy kurzort mozgat a képernyőn, és akárcsak a számítógépnél, megfelelő gombjaival különböző ikonokra kattint. A megoldás nemcsak az információs konzolokat teszi feleslegessé, de egyúttal lehetővé teheti, hogy az ember csupán mobilja és mondjuk egy pályaudvaron elhelyezett képernyő segítségével vonatjegyet váltson, vagy akár megvásárolja a kivetítőn reklámozott terméket, illetve háttér-információt töltsön le róla saját készülékére.
A York-i és Newcastle-i Egyetemek által közösen kifejlesztett technológia hiányossága - a hozzá tartozó infrastruktúra hiánya mellett – jelenleg az, hogy a mobilok képkészítési és –feldolgozási ideje egyelőre túl lassú ahhoz, hogy az ember kellő gyorsasággal navigálhasson mobiljával a vele kapcsolatban álló képernyőn. Így aztán a gyakorlati alkalmazásra egy darabig nyilvánvalóan várni kell, a mobiltelefonokra szabott különféle praktikus megoldások mindenestre egyöntetűen óriási üzleti sikerrel kecsegtetnek.
Kapcsolódó cikkek
- 131 ezerrel nőtt a mobil-előfizetők száma novemberben
- Az Apple túl sokat kért az iPhone-ért a kínaiaktól
- Végtelen SMS akció a Vodafone-nál
- Rekord Google forgalmat generál az iPhone
- A Yahoo is a mobilinternet felé tekintget
- Kijelző és SIM nélküli mobil utazóknak
- Új utakat keres a csengőhang-piac
- Közel 17,5 millió szilveszteri SMS a T-Mobile-nál
- Japán mobilcéggel szövetkezik a Google
- Csak 2008-ban indul a Nokia N-Gage játékszolgáltatása
Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Lemerült akkumulátorok, balul elsült fotók – az emberek 76 százaléka tapasztalt már tech bénázásokat
A lemerülő akkumulátortól a GPS-jel elvesztéséig a műszaki hibák az élet fontos pillanatait stresszes helyzetekké változtathatják. A HONOR Magic V3 megjelenése alkalmából megrendelt, 9000 európai felnőtt körében végzett új felmérés kimutatta, hogy a technológiai hibák milyen hatással vannak az életünkre: minden harmadik ember aggódik amiatt, hogy a technológiai bénázások tönkretehetik az élet fontos eseményeit, míg 76%-uk elismerte, hogy életük egy fontos pillanatában már tapasztaltak ilyet.
Édesség és egyediség – erről szól a halloweeni hangulat idén Magyarországon
A Rakuten Viber, az egyik vezető globális kommunikációs platform kísértetiesen szórakoztató eszközökkel készül az idei Halloweenre. A felhasználók új matricákat oszthatnak meg, borzongató üdvözlőkártyákkal köszönthetik ismerőseiket október 31-től, emellett egy kvízt tölthetnek ki arról, hogy melyik a legjobban hozzájuk illő jelmez idén halloweenkor, sőt, a legújabb Tarot-kártyák segítségével megpróbálhatják megjósolni a jövőjüket.
Halottak napja ‒ tülekedés nélkül
Egy digitális alkalmazás teheti méltóbbá a halottak napját azzal, hogy segít elkerülni a temetőkben és környékükön ilyenkor szokásos tülekedést. Az önkormányzatok kezében lévő lehetőség Magyarországon is egyre népszerűbb.
Fedezd fel, hogyan ébreszti fel a Galaxy AI a benned rejlő kreativitást!
A Samsung Galaxy Z Fold6 és Z Flip6 hajlítható készülékekkel bárki kreatív alkotóvá válhat, hiszen olyan funkciókkal rendelkeznek, amelyekkel könnyedén készíthetünk kiváló minőségű tartalmakat, még akkor is, ha úgy véljük, nem vagyunk a megfelelő szakmai ismeretek birtokában. A Galaxy AI* úgy támogatja a kreativitást és az alkotás folyamatát, hogy közben új megvilágításba helyezi rajzainkat, fényképeinket és videóinkat.