Jó ötletből nagy üzletet is lehet csinálni
Már csak néhány napig lehet pályázni a ValDeal innovációs pályázatára
A ValDeal 2007 novemberében írta ki második projektversenyét magyar szellemi alkotások piaci hasznosítására, illetve már működő innovatív kis- és középvállalkozások piacbővítésére. A pályázaton Magyarország területén élő vagy működő projektgazdák: egyetemek és kutatóintézetek, kis- és közepes méretű vállalkozások, egyéni kutatók és feltalálók saját szellemi alkotásaikkal, vállalkozásaikkal vehetnek részt a projektek készültségi fokától függetlenül. A ValDeal abban segít, hogy a jó ötletből nagy üzlet lehessen.
A ValDeal tavaly 550 millió forint pályázati pénzt nyert a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal által kiírt pályázaton . A cég ezt az összeget arra fordítja, hogy létrehozzon és működtessen egy eddig Magyarországon példa nélküli, integrált innováció menedzsment modellt: magyar tudósokat és feltalálókat segít abban, hogy találmányaikból sikeres termék válhasson a nemzetközi piacon. Az állami támogatás mellett azonban sokszáz millió forint magántőkét is kockáztatnak. A pályázat nyertesei üzleti ajánlatot kapnak a ValDealtól: attól függően, hogy az adott esetben mire van szükségük a szabadalmaztatási eljárástól kezdve a stratégia alkotáson át az üzleti terv elkészítésig, vagy akár a szükséges tőke megszerzéséig is lehetséges az együttműködés.
A ValDeal idei pályázatára tehát még február 4-ig lehet jelentkezni a cég honlapjáról letölthető adatlappal.
Kapcsolódó cikkek
- Februárban hirdetik meg a Nemzeti Technológia Program pályázatot
- Magyar cégek kifogásolják a 25 milliárdos központosított szoftver-tendert
- Kilenc diák nyert laptopot és mobilinternet-előfizetést a T-Mobile egyetemi pályázatán
- Megjelent a pedagógiai módszertani reformot támogató informatikafejlesztési pályázat
- Újabb négy település előtt nyílt meg a digitális világ
- ÖNKIF: Pályázat az önkormányzatok információs rendszereinek fejlesztésére, az elektronikus ügyintézés bevezetésére
- Felfüggesztették a KMOP e-kereskedelem pályázati kiírását
- "Mátyás Rulez" - rajzfilmpályázat, gyerekeknek is
- 2007-ben is keresik az Év Honlapját
- Városom színei - Nemzetközi fotópályázat
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.