Alkalmazottainak egyötödét készül elbocsátani a RomTelecom
Alkalmazottainak egyötödét, 2500 embert készül elbocsátani az idén a RomTelecom, a legnagyobb román vezetékes telefonszolgáltató.
A cég jelenleg 12 300 személyt foglalkoztat. Számukat az idei üzleti terv értelmében azért kívánják csökkenteni, mert a szolgáltató egyre keményebb konkurenciaharcot kénytelen vívni a piacon, a tavalyi év első kilenc hónapjának eredményei pedig nem túl biztatóak.
A Romania Libera című bukaresti napilap hétfői számában Cristina Popescut, a RomTelecom szóvivőjét idézi, aki szerint a cég hamarosan felméri, milyen változtatásokat kell végrehajtani a cég működésében. Meg kell vizsgálnia a szervezeti hatékonyságot, pontosan meghatározva, mely részlegei működnek jobban vagy kevésbé sikeresen. Ezután fogják értékelni az alkalmazottak teljesítményét, s ez alapján döntenek majd a leépítésről.
A karcsúsítás átlátható folyamat lesz - vallják a cég vezetői, akik a szakszervezetekkel szorosan egyeztetnek majd, szem előtt tartva a munka törvénykönyvének előírásait. Az elbocsátandónak a vállalat segít majd az elhelyezkedésben, elsősorban üzletei partnereinél próbál közbenjárni.
A RomTelecom egyelőre tartja első helyét, a román vezetékes piac 70 százalékát birtokolja, mintegy három millió ügyfelet tudhat magáénak. Tavaly sikerült növelnie piaci részesedését a televíziózás és az internet terén. A vezetékes telefonok piacán azonban nem sikerült bővítenie előfizetőinek hálózatát.
A cég bevétele 2007 első kilenc hónapjában 2,4 százalékkal, tiszta nyeresége pedig 53,1 százalékkal esett az előző esztendő azonos időszakához képest. A RomTelecom a jövőben a szolgáltatások minőségének javítása révén kíván áttörést elérni, elsősorban a szélessávú internet és a műholdas televíziózás területén, növelve ugyanakkor a vezetékes telefonhálózat előfizetőinek számát is.
A Romtelecom 54,01 százalékát a legnagyobb görög távközlési cég, a Hellenic Telecommunications Organization (OTE) birtokolja, a fennmaradó rész a román állam tulajdonában vannak. Ez utóbbi hányad tőzsdei kibocsátása már évek óta napirenden van, de többszörös halasztást szenvedett az ügylet a könyvvizsgálók és a privatizációs tanácsadók között meglévő tisztázatlan kérdések miatt. A papírokat a bukaresti, illetve egy külföldi tőzsdére tervezik bevezetni.
Kapcsolódó cikkek
- Nokia-bezárás: tiltakozó akciók Európa-szerte
- Új ügyvezető a Konica Minolta Magyarország élén
- A Blade.org igazgatótanácsának tagjává választották az APC-t
- Erős év vége és még erősebb növekedés a Vateránál
- Check Point: rekord negyedéves és éves eredmények
- Norvég szoftvercéget vesz a Nokia
- Együtt fejleszt és forgalmaz a Konica Minolta és az OCÉ
- A dokumentumautomatizációs piac meghódítására készül a HP
- Új ügyvezető az LLP Budapestnél
- Az EMC Magyarország Kft. megerősítette helyi szervezetét