Lassítja a gépet a vírusirtó? - Biztonsági csomagok sebességtesztje
Egyre nagyobb figyelmet kap, hogy egyes vírusirtó programok feladatuk elvégzése közben lelassítják a számítógép működését. A magyar PC World magazin nemrég megjelent tesztje ebből a szempontból hasonlította össze a vírusirtót, tűzfalat és levélszemétszűrőt is tartalmazó biztonsági csomagok teljesítményét.
A PC World szakemberei februári tesztjük során tíz integrált – virusírtót, tűzfalat és levélszemétszűrőt is tartalmazó – védelmi programcsomag teljesítményét hasonlították össze. A felmérés során a programok gyorsaságát, kezelhetőségét, valamint a meglévő funkciókat vizsgálták. „A tesztek többsége a biztonsági alkalmazások megbízhatóságát elemzi. Mi azonban olyan szempontokat – sebesség és kezelhetőség – is figyelembe vettünk, amelyek jellemzően sokkal kevesebb publicitást kapnak – emelte ki Telek Zoltán, a PC World főszerkesztője. – Az összehasonlítás során kiderült, hogy a különböző gyártók termékei között e tényezők tekintetében is különbség van.” A tesztgyőztes a NOD32 antivírust gyártó ESET terméke, az ESET Smart Security lett, míg a McAfee Internet Security, valamint a Panda Internet Security megkapta a PC World Ajánlata díjat.
A tesztet a magazin szakemberei Windows XP platformon végezték el, és olyan alkalmazások – Photoshop CS2, Office 2003, Firefox 2, Microsoft Windows Media Encoder, Roxio VideoWave és WinZip – futásidejét vizsgálták, amelyek lefedik a mindennapos számítógép-használatot. Emellett a multitask teszt keretében azt elemezték, hogy a Microsoft Windows Media Encoder (videotömörítés) és a Firefox (internetes böngészés) egyidejű működését mennyire fogják vissza a különböző védelmi rendszerek. Az eredmények szerint az ESET Smart Security lassította legkevésbé a tesztgépet. Mivel a szoftver áttekinthető kezelőfelülete és részletes beállítási lehetőségei emellett a kezdő és haladó felhasználók számára egyaránt megfelelőek, a program megszerezte a tesztgyőztes címet.
„A programcsomag alapját képező ESET NOD32 antivírus már számos alkalommal bizonyította megbízhatóságát. Fontosnak tartom azonban, hogy több szempont alapján is kiemelkedő teljesítményt nyújtson egy biztonsági rendszer, hiszen az élvezhető számítógép-használathoz a gyorsaság éppúgy hozzátartozik, mint a biztonság – hangsúlyozta Csiszér Béla, a tesztgyőztes ESET Smart Security magyarországi disztribúciójáért felelős Sicontact Kft. ügyvezetője. – Ezért is nagy öröm számunkra, hogy új termékünk nyerte el a PC World tesztgyőztese címet.”
Az ESET Smart Security angol nyelvű próbaváltozata már letölthető az ESET magyarországi honlapján (http://www.eset.hu/letoltes), míg a magyar nyelvű verzió hamarosan szintén elérhetővé válik.
A PC World februári tesztjéről készült cikk kivonata elolvasható a http://www.pcworld.hu/story.php?sid=10655 oldalon.
A NOD32 magyar oldala: http://www.nod32.hu
Kapcsolódó cikkek
- A NOD32 új verziója is 100%-os
- Kritikus Adobe Reader/Acrobat sebezhetőség
- Vírusirtók honlapjai ontják a kémprogramokat
- Legmagasabb pontszám a Trend Micronak
- Feltérképezték a vírusírás jövőbeni gócpontjait
- Bhutto halálából profitáltak a vírusírók
- Megjelent az első adatlopó szoftver Mac-re
- Veszélyes Rootkit vírus fertőzi a Windows PC-ket
- A Storm-Worm nyomdokaiba lép egy új kártevő
- Díjazták a NOD32 honlapját
Biztonságtechnika ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen
Megérkezett az ESET otthoni kiberbiztonsági megoldások új verziója, amely olyan új funkciókkal bővült, mint az ESET Folder Guard, mellyel a felhasználók védett mappákat tudnak létrehozni, vagy a Dark Web Vizsgálat, amely képes riasztani, ha a személyes adataink felbukkannak a dark webes piactereken, fórumokon. Ez az új személyazonosságvédelmi modul mostantól globálisan elérhető.
Az ESET Magyarországon is elérhetővé tette az ESET Servicest, amely többek között biztosítja a gyors, felügyelt EDR (XDR) szolgáltatást is
A különböző méretű vállalkozásoknak egyre nehezebb lépést tartani, védekezni a gyorsan változó, nagy számú kibertámadással szemben. A szakképzett emberi erőforráshiány miatt sokan nehezen tudják egyedül, házon belül kezelni online biztonságukat. A nem megfelelő biztonsági intézkedések, vagy ezek teljes hiánya gyakran megakasztja, vagy akár le is állíthatja az üzletmenetet, illetve a kritikus informatikai erőforrásokhoz és adatokhoz való hozzáférést. Az ESET szakértői most ezekre a kihívásokra kínálnak megoldást, lehetővé téve a vállalatok számára, hogy erőforrásaikat fő üzleti tevékenységeikre összpontosítsák. Az ESET a kiberbiztonság egyik legfontosabb szereplőjeként elindította az év 365 napján, a nap 24 órájában angol nyelven elérhető ESET Servicest.
NFC adatokat továbbító Androidos kártevőt fedezett fel az ESET kutatócsoportja
Az ESET kutatói felfedtek egy vadonatúj számítógépes kártevő programmal végrehajtott, úgynevezett crimeware kampányt, amely három cseh bank ügyfeleit vette célba. Az ESET által NGate-nek elnevezett Android alapú kártékony szoftver újszerű módon képes az áldozatok bankkártyáinak adatait a támadók telefonjára továbbítani. A támadók elsődleges célja az volt, hogy ATM-eken keresztül készpénzt vegyenek fel az áldozatok bankszámláiról. Ezt úgy érték el, hogy a fizikai bankkártyák NFC-adatait a támadó készülékére továbbították az NGate malware segítségével. Amennyiben ez a módszer sikertelen volt, a tettesnek még arra is volt egy tartalék terve, hogy az áldozatok számláiról más bankszámlákra utaljon át pénzösszegeket.
Hogyan védhetjük ki a gyakori Booking.com átveréseket?
A Booking.com a szálláshelyeket kereső utazók egyik legfontosabb platformja, de mára olyan szolgáltatások, mint az autóbérlés és a repülőjegy vásárlás is elérhetővé váltak az oldalon keresztül. Ez a világ leglátogatottabb utazási és turisztikai honlapja, amely 2023-ban több mint egymilliárd foglalást bonyolított le, ami kétszerese a 2016-ban regisztrált számnak. Az ESET kiberbiztonsági szakértői most megmutatják, hogyan vadásznak ránk a csalók az adathalász e-mailek küldésétől a hamis hirdetések közzétételéig, miközben a megérdemelt nyaralásunkat tervezzük – és ahhoz is tanácsokat kapunk, miként lehet védekezni ez ellen a csalásforma ellen.
A kék halál képernyőn túl: miért ne hagyjuk figyelmen kívül a szoftverfrissítéseket?
A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne? Az ESET kiberbiztonsági szakértői most elmondják, miért fontosak a hibajavítások, és miért nem jó megoldás, ha ezeket elmulasztjuk.