Románia ötödik alkalommal a CeBIT-en
Kedden Borbély Károly miniszter megnyitotta az ötödik alkalommal megszervezett Romániai IT Business Napot, amelynek fő témája az IT&C piac 2007-es eredményeinek elemzése. „2007-ben Romániában az IT&C ágazat a bruttó nemzeti össztermék 7 százalékát adta, ugyanakkor a külföldi befektetések 22 százaléka is ebbe a szektorba áramlott. Ezek az adatok rekordot jelentenek" - hívta fel a figyelmet Borbély Károly miniszter. „Stabil gazdasági környezettel, valamint figyelembe véve az elmúlt évek fejlődési tendenciáit, becsléseink szerint 2008-ban további növekedést regisztrálhatunk az IT&C ágazatban. Mindezt segíthetjük is a szolgáltatások bővítésével, új technológiák, mint pl. a WiMax bevezetésével. A Romániai IT&C piac értéke 2008-ban meghaladja a 7 milliárd eurót" - magyarázta a szaktárca vezetője.
Borbély Károly hannoveri látogatásán többek között az európai piacról tárgyalt a vezető IT&C cégek képviselőivel, akikkel a Közép- és Kelet-Európa helyzetét is áttekintette. Románia ilyen szempontból hangsúlyos szerepet játszik a térségben, ugyanis az informatika és a távközlés az ország egyik húzóágazatának számít. A CeBIT a világ legnagyobb IT&C szakkiállítása, ahol több mint 6000 kiállító vesz részt. Idén 22. alkalommal szervezik meg a CeBIT-et, Románia ötödszörre van jelen a vásáron.
Kapcsolódó cikkek
- Dual-Screen monitor a Samsungtól
- Ballmer: az ötödik számítógépes forradalom előtt áll a világ
- Sarkozy: követendő példa Németország
- Nem veszélyezteti az IT-szektort a világgazdasági visszaesés
- Sztrájk a nyitónapon
- 8,9" Asus Eee idén nyáron Európában
- TomTom IQ Routes: az aktuális átlagsebességen alapuló útvonal-kalkulációs eljárás
- CeBIT 2008 - Trend Micro: Fókuszban a webes fenyegetések és az adatszivárgás
- Ballmer, Barroso, Merkel, Sarkozy a CeBIT megnyitón
- A román kormány tőzsdére viszi a Romtelecom részvényeit
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.