Románia ötödik alkalommal a CeBIT-en
Kedden Borbély Károly miniszter megnyitotta az ötödik alkalommal megszervezett Romániai IT Business Napot, amelynek fő témája az IT&C piac 2007-es eredményeinek elemzése. „2007-ben Romániában az IT&C ágazat a bruttó nemzeti össztermék 7 százalékát adta, ugyanakkor a külföldi befektetések 22 százaléka is ebbe a szektorba áramlott. Ezek az adatok rekordot jelentenek" - hívta fel a figyelmet Borbély Károly miniszter. „Stabil gazdasági környezettel, valamint figyelembe véve az elmúlt évek fejlődési tendenciáit, becsléseink szerint 2008-ban további növekedést regisztrálhatunk az IT&C ágazatban. Mindezt segíthetjük is a szolgáltatások bővítésével, új technológiák, mint pl. a WiMax bevezetésével. A Romániai IT&C piac értéke 2008-ban meghaladja a 7 milliárd eurót" - magyarázta a szaktárca vezetője.
Borbély Károly hannoveri látogatásán többek között az európai piacról tárgyalt a vezető IT&C cégek képviselőivel, akikkel a Közép- és Kelet-Európa helyzetét is áttekintette. Románia ilyen szempontból hangsúlyos szerepet játszik a térségben, ugyanis az informatika és a távközlés az ország egyik húzóágazatának számít. A CeBIT a világ legnagyobb IT&C szakkiállítása, ahol több mint 6000 kiállító vesz részt. Idén 22. alkalommal szervezik meg a CeBIT-et, Románia ötödszörre van jelen a vásáron.
Kapcsolódó cikkek
- Dual-Screen monitor a Samsungtól
- Ballmer: az ötödik számítógépes forradalom előtt áll a világ
- Sarkozy: követendő példa Németország
- Nem veszélyezteti az IT-szektort a világgazdasági visszaesés
- Sztrájk a nyitónapon
- 8,9" Asus Eee idén nyáron Európában
- TomTom IQ Routes: az aktuális átlagsebességen alapuló útvonal-kalkulációs eljárás
- CeBIT 2008 - Trend Micro: Fókuszban a webes fenyegetések és az adatszivárgás
- Ballmer, Barroso, Merkel, Sarkozy a CeBIT megnyitón
- A román kormány tőzsdére viszi a Romtelecom részvényeit
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.