Zöld IT-t szeretne a német kancellár
Már a gyártás során is figyelmet kell fordítani az energiahatékonyságra. A zöld IT-termékek ára azonban ma még mindig magasabb - húzta alá.
A kancellár hozzátette: könnyen kezelhető megoldásokra van szükség az informatikában, de emellett fontos az is, hogy intelligens emberek éljenek az országban.
Az úgynevezett zöld IT az egyik fő témája az idei CeBIT-nek, a világ legnagyobb információtechnológiai és telekommunikációs vásárának.
Volkmar Rudat, a Siemens marketing alelnöke az MTI-nek hangsúlyozta: egészen biztos abban, hogy az információtechnológia egyre környezetbarátabb lesz a következő években. Az új telekommunikációs megoldások pedig egyértelműen segítik a környezettudatosságot, elég csak a videokonferenciák nyújtotta lehetőségekre gondolni - tette hozzá.
Az alelnök szerint a zöld IT azért válik egyre fontosabbá a kommunikációban, mert egyre több szó van a környezetvédelemről globálisan, Európa pedig különösen fontosnak tartja a kérdést - fűzte hozzá.
Christoph Liedtke, az SAP médiakapcsolatokért felelős vezetője a távirati irodának kiemelte: azért hangsúlyozzák a környezetbarát termékek megjelenését, mert a kérdés egyre fontosabbá válik a cégek számára az üzleti tervek készítésekor. A zöld IT azonban nemcsak egy új kommunikációs eszköz, hanem valódi tartalom van mögötte - tette hozzá Európa vezetője szoftvergyártójának kommunikációs vezetője.
Arra a kérdésre, hogy a zöld megoldások nem drágábbak-e a hagyományosoknál, Christoph Liedtke elmondta: szükség van egy egyszeri befektetésre az elején, de hosszú távon nagyobb megtakarításra lehet számítani.
A CeBIT hétfőn nyitotta meg kapuit. A világ legnagyobb digitális IT és telekommunikációs kiállítását és vásárát 1986 óta rendezik meg a németországi Hannoverben.
A kiállításon több mint tíz magyar cég vesz részt. A bemutatott termékek között lesz a magyar ADSL-hosszabbító, aminek segítségével akár tíz kilométeres távolság is lehet az elosztó és a felhasználó között.
Kapcsolódó cikkek
- 45 nm-es négymagos AMD CPU-k a CeBIT-en
- Carnation: Európai Minőség a Multimédiában
- 1300 oldal/óra teljesítményű robotszkenner a CeBIT-en
- Tükrös felületű kompakt Sony Ericsson mobil
- Románia ötödik alkalommal a CeBIT-en
- Dual-Screen monitor a Samsungtól
- Ballmer: az ötödik számítógépes forradalom előtt áll a világ
- Sarkozy: követendő példa Németország
- Nem veszélyezteti az IT-szektort a világgazdasági visszaesés
- Sztrájk a nyitónapon
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.