Új lehetőség az iskola-szülő kommunikációjában
Az „eiskola projekttársaság” kifejlesztett egy iskolai naplózási rendszert, amely a szülők számára lehetővé teszi, hogy felhasználónév és azonosító kód alkalmazásával, az oktatási intézmény számítógépes adattároló rendszerébe feltöltött, tanulóra vonatkozó adatokról, pl. osztályzatokról, fogadóórákról, interneten vagy sms-en keresztül földrajzi és időkorlátok nélkül tájékozódhasson. Az internet alapú szolgáltatás használata teljesen ingyenes!
Milyen információk kerülhetnek fel a rendszerbe?
- a tanulók különböző tantárgyaira kapott osztályzatok
- osztályfőnöki, iskolai dicséretek
- osztályfőnöki, igazgatói rovók
- bejegyzések a szülőknek
- bejegyzések az iskolák életéről (versenyek, szünnapok, ünnepségek, fakultatív programok, fogadóórák, szülői értekezletek)
- bejegyzések a továbbtanulási lehetőségekről
- tájékoztatás a tanulók hiányzásairól
Legfontosabb előnyei:
- A szülő folyamatosan, naprakészen tájékozódhat gyermeke tanulmányi előmeneteléről.
- Az oktatási intézmény hatékonyabban (gyorsabban) eleget tud tenni a szülők felé fennálló tájékoztatási kötelezettségének, a tanulói teljesítményekre vonatkozó adatok hozzáférhetőségének biztosításával.
- A szolgáltatás bevezetésével csökkenthető a tanárok által végzendő adminisztrációs feladatok mennyisége.
- A tanulók érdemjegyeinek számítógépes feldolgozása lehetővé teszi az adatok statisztikai elemzését, megkönnyítve az értékelés hatékonyságát.
- A szolgáltatás intézményi bevezetése semmilyen beruházást nem igényel, elég hozzá az internet kapcsolat.
- A korszerű, internet alapú napló javítja az intézmény szolgáltatásának minőségét.
- Az elektronikus rendszer használata csökkenti a papírfelhasználást, így hozzájárul a környezetvédelemhez.
- A szolgáltatás minden közoktatási intézmény számára INGYENES!
- A korszerű adatvédelmi rendszer biztosítja, hogy csak a belépési jogosultsággal rendelkezők férhessenek hozzá az információkhoz.
Kapcsolódó cikkek
- Mobiltelefon a jó jegyekért
- Évente 295 milliárd forint a számítógépes tudatlanság ára
- 60 milliós szoftvercsomagot adományozott az Autodesk a BME-nek
- Indul a NextWork robotépítő verseny
- Több ezren kattantak rá a legjobb iskolákra
- Tavaszi csúcsforgalom az NJSZT-ben
- Virtuális konferenciával debütált az új Információtechnológiai Központ a Debreceni Egyetemen
- Nyolcmillió forint egyetemi kutatásra és képzésre az IBM-től
- Adobe CS3 oktatóvideók a szoftver.hu-n
- Négyszáz főt vár etikus hekkelési konferenciájára a NetAcademia
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.