VMware virtualizáció a Sun x64 szerver és adattár portfoliójában
A Sun Microsystems és a VMware bejelentette új OEM- megállapodását, amellyel tovább szélesítik virtualizációs kínálatukat. A Sun hardvereihez a VMware Infrastructure termékcsaládot kínálja, amelyhez a teljes terméktámogatást a Sun adja.
A megállapodás lehetővé teszi az ügyfeleknek, hogy kiaknázzák a Sun x64 szerverek magas teljesítményét, skálázhatóságát és energia-hatékonyságát, ezzel együtt felhasználják a VMware úttörő virtualizációs megoldásait, hogy tovább fejlesszék eszközkihasználásukat, hatékonyságukat és üzleti rugalmasságukat. A megállapodás hasznos a rendszerintegrátorok és az értékesítési partnerek számára is, akik ezáltal egy teljes körben támogatott és zökkenőmentesen integrált megoldást érhetnek el a két, technológiájában vezető cégtől.
A Sun és a VMware tovább folytatja a VMware termékek Sun rendszereken történő kvalifikációs programját. A vállalatok biztosítani kívánják, hogy a Solaris Operating System (OS) továbbra is első rendű guest operációs rendszer legyen a VMware virtualizációs szoftverben valamint a VMware Infrastructure első rendű datacenter virtualizációs futási és felügyeleti réteg legyen a Sun x64 rendszereken. A két vállalat együttműködést tervez a rendszer-felügyeleti konfigurációban és egymás termékeinek telepítésében és monitorozásában.
Egyes Sun x64 szerverek 60 napig ingyenesen kipróbálhatók a Sun Try-and-Buy programjának keretében, amihez a VMware Infrastructure 60 napos próbaverziója is elérhető. További információ található a Try-and-Buy programról és a benne szereplő rendszerekről a http://www.sun.com/tryandbuy/products.jsp címen. Ezeken túl elérhető a Sun teljes virtualizációs portfoliója, ami egységes szoftver felügyeleti eszközöket és operációs rendszer, szerver, adattár, desktop és chip virtualizációkat kínál - hardverrel és attól függetlenül is. További információkat találhat a Sun desktoptól datacenterig virtualizációs portfoliójáról a http://www.sun.com/virtualization oldalon.
A bejelentéssel együtt mutatta be a Sun a Sun Virtual Desktop Infrastructure (VDI) Software 2.0-t a VMworld Europe konferencián. Ez a megoldás a VMware ESX Servert és a VMware VirtualCentert használja, hogy az ügyfelek biztonságosan érhessenek el központosított desktop környezeteket sokféle hálózati kapcsolaton keresztül. A bejelentett megállapodás biztosítja az ügyfélszolgálatot és lehetővé teszi, hogy a teljes megoldást közvetlenül a Suntól szerezzék be, beleértve a Sun Ray virtuális elérési vékony klienseket, a Sun VDI Software 2.0-t és a VMware virtualizációs szoftvert. További információk olvashatók a Sun virtuális desktop megoldásairól a http://www.sun.com/datacenter/consolidation/virtualization/desktop/index.jsp oldalon. A http://www.vmware.com/sun oldalon a VMware/Sun együttműködésről találhat további részleteket.
Kapcsolódó cikkek
- A McAfee és a VMware közösen dolgoznak a virtualizáció biztonságosságának javításán
- Távközlés-specifikus 64-szálú Sun-szerver
- A Sun megvásárolja az innoteket
- A Sun szállítja a 2010-es vancouveri téli olimpia szervereit
- Sun: új marketingvezető, négy új berendezés
- Sun: kedvezményes karácsonyi akció minden pénztárcához
- Új generációs adatfeldolgozási és -tárolási megoldás a Sun-tól
- Dell szerverek Solaris szoftverrel
- Itthon is bemutatkozott a Sun Ultra 24
- A Sun bevezette az első Intel alapú munkaállomásokat
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.