Sun: bővülő virtualizációs portfólió
A Sun bejelentette a Sun Virtual Desktop Infrastructure (VDI) 2.0 szoftver megjelenését, ez a teljes körű megoldás segít a szervezeteknek, hogy könnyebben és hatékonyabban hozzanak létre és működtessenek virtuális desktopokat bármilyen operációs rendszeren, beleértve a Windows XP, Windows Vista , Linux, Mac OS X, Solaris operációs rendszereket, de még a Windows Mobile rendszert is.
A Sun VDI 2.0 szoftver a korábbi változat biztonságára és mobilitására épít, valamint tartalmazza az új Sun Virtual Desktop Connectort, ami más virtualizációs technológiák zökkenőmentes integrációját teszi lehetővé a szervezet infrastruktúrájába. A Sun VDI 2.0 szoftver Solaris OS, Windows vagy Linux alapú desktopokat támogat és elérést tesz lehetővé bármilyen támogatott kliensről - a hagyományos PC-ktől alternatív eszközökig, mint pl. a Sun Ray Virtual Display kliens - szinte minden hálózati kapcsolaton keresztül.
A Sun a VMware INC-nel kötött tágabb megállapodás keretében már bejelentette, hogy támogatja a Sun VDI 2.0 szoftvert a VMware Infrastructure 3 szoftveren, ami lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy használják a VMware-t Windows virtuális gépek létrehozására és kiaknázzák a Sun majdnem 10 éves tapasztalatát a teljes képernyős desktopok hálózaton keresztüli kiszolgálásában.
A Sun VDI 2.0 szoftver része a Sun tágabb xVM szoftverportfóliójának, ami tartalmazza a Sun xVM Ops Centert, a hamarosan megjelenő Sun xVM Servert és az újonnan megszerzett Sun xVM VirtualBox szoftvert. A Sun VDI 2.0 szoftver biztonságos, központosított desktop környezetet biztosít, lehetővé teszi az informatikai alapú adatmentést és védelmet valamint képessé teszi a felhasználókat, hogy szinte bármilyen kliens eszközről elérjék a teljes desktop környezetüket szoftver telepítés nélkül.
A rendszeradminisztrátorok számos desktop környezet közül választhatnak, az egyedi Windows XP Professionalt vagy Windows Vistát futtató virtuális gépektől a hagyományosabb, Windows Terminal Services-en vagy UNIX alapú hoszton futó távoli megosztott desktop környezetig, akár a fizikai hardveren, akár virtualizáción. Ha a Sun VDI 2.0 szoftver telepítésének részeként az opcionális Sun Ray Virtual Desktop klienst is telepítik, a cégek felhasználóiknak azonnali desktop elérést kínálhatnak smart kártya segítségével.
A Sun VDI 2.0 szoftver új lehetősége, hogy az adminisztrátorok a virtuális gépek mintasablon alapú csoportjait hozhatják létre, melyeket a felhasználók adott csoportjához rendelhetnek. Az adminisztrátor pl. létrehozhatja a virtuális gépek munkakör alapú csoportjait ("könyvelő desktopok", "mérnök desktopok" stb.). Minden csoport tartalmazza a virtuális gép sablont, amiben már benne vannak az adott csoport számára leginkább szükséges alkalmazások és beállítások. Amikor egy virtuális gépet rendel egy felhasználóhoz, a szoftver lehetővé teszi, hogy az adminisztrátor megszabja a virtuális gép életciklusát irányító vezérelveket, ami kiemelkedő rugalmasságot nyújt és lehetővé teszi a virtuális gép azonnali törlését, újraindítását vagy akár újrahasznosítását.
A Sun VDI 2.0 szoftver ingyenes próbaverziója letölthető.
Kapcsolódó cikkek
- Az Oracle többé már nem szoftvercég: befejeződött a Sun felvásárlása
- Az EU feltétel nélkül jóváhagyta az Oracle-Sun egyesülést
- EU-meghallgatás Oracle-Sun ügyben december 10-én
- Az EU kifogásolja az Oracle Sun egyesülést
- Az EU figyelmezteti az Oracle-t a Sun felvásárlása miatt
- Amerikában jóváhagyták az Oracle-Sun egyesülést
- A Sun részvényesei megszavazták az Oracle felvásárlást
- Az Oracle vásárolta fel a Sunt
- Az IBM-et már nem érdekli a Sun
- Negyedével estek a Sun részvényei az IBM-felvásárlás elmaradásával
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.