Új vezetők a Microsoft Magyarországnál
Kollár László és Goldschmied Andrea személyében két új vezetőt neveztek ki a Microsoft Magyarország menedzsmentjébe.
Feladata az új platform és fejlesztői technológiák illetve üzleti modellek felfuttatása a hazai alkalmazásfejlesztő partnerekkel és a fejlesztői utánpótlást nevelő felsőoktatási intézményekkel együttműködve.
Kollár László villamosmérnöki, mérnök közgazdász és MBA végzettséggel is rendelkezik, 1995 májusában lépett be a Microsofthoz. Ő volt az első konzulens Magyarországon, majd az MCS, később a Microsoft Services vezetőjeként dolgozott és lett a magyar felsővezetés tagja. Ez idő alatt munkatársaival a kelet-közép-európai régió legsikeresebb „Services” üzletágát építette fel. Tíz év után fogadta el a kelet-közép-európai központ felkérését, és csatlakozott a régiós Services Leadership csapathoz, ahol először CEE Telco Industry Practice Managerként, majd később CEE Services Horizontal Service Line-ok vezetőjeként tevékenykedett. 1998-ban Presidential Award-dal tüntették ki, 2007-ben pedig Gold Start kapott a cseh Services újraépítésében végzett munkájáért.
Az üzletág vezetését Kollár László Kerese Istvántól veszi át, aki komoly eredményeket ért el a DPE szervezet kialakításában.
2008. március 13-tól Goldschmied Andrea vette át Microsoft Magyarország OEM Manager-i pozícióját. Goldschmied Andrea kívülről érkezik a vállalathoz, azonban 2005/2006-ban az SMSP csapaton belül Partner Account Managerként már dolgozott a Microsoft Magyarországnál.
A bölcsész végzettségű szakember karrierjét 1992-ban a Bacher Electronics-nál kezdte, majd 1993-ban átigazolt a Major Corporation vállalathoz, ahol előbb kereskedelmi igazgató, majd 2002-től megbízott vezérigazgatói pozíciót töltött be. A Microsofthoz először 2005 tavaszán érkezett, ahol az SMSP szervezeten belül Partner Account Managerként bizonyított, majd innen került CHS kereskedelmi igazgatói székébe.
A Microsoft Magyarország OEM menedzseri pozíciójába a CHS-től érkezik.
Az OEM üzletág fő célja, hogy kiegyensúlyozott, hosszú távú együttműködést építsen ki a partnerekkel a közös fejlődés iránti elkötelezettség jegyében. Az OEM Csapat vezetőjeként Andrea kiemelt feladata lesz a partnerek fejlődésének teljeskörű támogatása, a végfelhasználói igények generálását elősegítő aktivitások összehangolása.
Kapcsolódó cikkek
- IVSZ: átmenetileg Keresztesi János végzi a főtitkári teendőket
- Új vezető a HP Magyarország nyomtatási üzletágánál
- Válságkezelő kereskedelmi igazgató a Sixtnél
- Új HR-menedzser a Canon Hungária Kft.-nél
- Laufer Tamás az Informatikai Vállalkozások Szövetségének új elnöke
- Klotz Tamás csatlakozott a Microsoft közigazgatási csapatához
- Új marketingvezető a Canon hazai csapatában
- Sigvart Voss Eriksen a Pannon új CMO-ja
- Új típusú webfejlesztői versenyre toboroz a Microsoft
- Távozik a Pannon CMO-ja
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.