Megnyílt az eVita 2008 Konferencia és Szakkiállítás
Megnyílt a 2008. április 3-5. között Budapesten megrendezésre kerülő eVita 2008 elnevezésű Konferencia és Szakkiállítás. Az esemény témájául szolgáló életvitelt segítő infokommunikációs rendszereket az unió kiemelt kutatás-fejlesztési területként kezeli. A neves hazai és külföldi előadók, valamint szakmai kiállítók a rendezvény keretén belül kívánják bemutatni az érdeklődőknek azon informatikai alkalmazásokat és technológiákat, melyek az egészségesebb, gazdaságosabb és kényelmesebb életvitel szolgálatába állíthatók.
Az Európai Parlament 2008. március 13-i ülésén jóváhagyta az ún. AAL Közös Programot, azaz az ambiens – infokommunikációs – rendszerekkel segített életvitel (Ambient Assisted Living) előmozdítását célzó európai kezdeményezést. A tízéves program célja, hogy a mobilkommunikációs technológiák kínálta lehetőségek felhasználásával olyan, az európai államokat érintő problémákra keressen megoldásokat, melyek alapvető hatással vannak a szociális ellátórendszerek működésére (elöregedő társadalmak, eltartó-eltartottak arányának változása stb.).
A kezdeményezés témájához kapcsolódó kiemelkedő nemzetközi esemény a 2008. április 3-5. között Budapesten zajló eVita 2008 Konferencia és Szakkiállítás, mely lehetőséget teremt ezen nagy növekedési potenciállal rendelkező kutatás-fejlesztési terület bemutatására, az innovatív alkalmazások megismerésére és az alakuló piac szereplőinek párbeszédjére. A meghívott külföldi és hazai előadók a plenáris ülések mellett számos, ezen fejlődő iparágat érintő kérdésről ejtenek szót. A szekciók részletes programja
Az esemény lehetőséget teremt arra is, hogy a téma elméleti megalapozása mellett az érdeklődők gyakorlatban is megismerkedhessenek azokkal az infokommunikációs megoldásokkal, technológiákkal, melyek alkalmasak az egészséges életvitel feltételeinek megteremtésére, vagy a felügyeletre, rehabilitációra szorulók gondozásának biztosítására. A szakkiállítás mellett a szervezők ún. Brokerage, azaz pályázati partnerkereső programba iktatásával nyújtanak támogatást a témához kapcsolódó, különböző iparágban érdekelt szereplők egymásra találásához és további együttműködéséhez.
Az esemény szervezője a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal, szakmai rendezői az Informatikai Vállalkozások Szövetsége és a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság, rendezője pedig a Nexus Event.
Kapcsolódó cikkek
- A biztonság szeme - Térfigyelő rendszerekkel a biztonságért konferencia
- Mobilkonferencia a Szépművészetiben
- Növekszik az internetfüggő felnőttek száma Dél-Koreában
- Hatékonyságnövelés, közösségi média és a nők internetes szerepe
- Számítógépstressz-szindróma a lassú és kiszámíthatatlan pécéktől
- Nemzetközi cégé lett a magyar egészségügyi informatikai vállalat
- Májusban ismét Adattárház Fórum
- Virtualizáció 2010 konferencia
- A magyar hekker átsétál a falon
- Nemzetközi szaktekintélyek a 7. Simonyi Konferencián
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.