Etikus hackerek Magyarországon

MTI Sajtóadatbank, 2008. április 25. 10:02

Az FBI és a Scotland Yard, a Coca Cola és a Google szakemberei után magyar informatikusok is szerezhetnek etikushacker-képesítést.

Soha annyi bizalmas adat nem tűnt el, mint 2007-ben, és idén várhatóan újra megdől a rekord. Tavaly világszerte összesen 162 millió személyes adat került illetéktelen kezekbe, háromszor annyi, mint 2006-ban. Az IT Policy Compliance Group amerikai elemző csoport felmérése szerint a vállalatok és egyéb szervezetek 87 százaléka nincs felkészülve a hackertámadásokra, viszont ahol megfelelő informatikai biztonsági módszereket használnak, ott átlagosan csak 42 évente egyszer járnak sikerrel az adattolvajok.

A felkészülésben segíthet a hadviselés egyik alapszabálya: Ismerd meg az ellenséget! Ezen alapul a New York-i központú International Council of E-Commerce Consultants (EC-Council) etikushackerképzési programja. A kifejezés első hallásra olyan, mint a fából vaskarika, de az informatikai bűnözővel szemben álló szakembernek mégis hasznos, ha megtanul az ő fejével gondolkodni és megismeri a trükkjeit.

Az EC-Council tréningjein 2002 óta több mint ötvenezren vettek részt, egyebek mellett a Deutsche Bank, az FBI, a Scotland Yard és a Microsoft IT-biztonsági specialistái. A világszerte elismert Certified Ethical Hacker (CEH) oklevelet idén már Magyarországon is meg lehet szerezni. A képzést az első magyar Ethical Hacker konferencián mutatták be csütörtökön Budapesten.

A magyarországi oktatóközpont minden olyan cégnek javasolja egy CEH-képesítésű szakember alkalmazását, ahol úgynevezett digitális adatvagyon, számszerűsíthető értékű információs bázis halmozódott fel. A tanfolyam résztvevői jogi képzésben is részesülnek, és alá kell írniuk egy nyilatkozatot, hogy a megszerzett tudást csak etikus célokra használják fel. A diploma két évig érvényes, a megújításához újra le kell vizsgálni.

Az EC-Council magyarországi partnere a NetAcademia Oktatóközpont. Az első tanfolyamokra 50 magyar cég információbiztonsági részlegéből érkeztek szakemberek, az év végére pedig már nagyjából 200 diplomás magyar etikus hacker lesz - mondta az MTI-nek Fóti Marcell ügyvezető a csütörtöki konferencián, amelyen több mint 400 informatikus vett részt.

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át

Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel.  Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.

2024. december 21. 12:01

Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot

A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.

2024. december 20. 20:03

Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből

A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.

2024. december 20. 18:11

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32