Intel ISEF: A világ legnagyobb, középiskolai tudományos versenye
A világ fiatal tudósai megérkeztek Atlantába, hogy részt vegyenek az Agilent Technologies által szervezett Intel Nemzetközi Tudományos és Mérnöki Versenyén (ISEF). A világ legnagyobb középiskolai tudományos versenyén 51 ország, régió több mint 1500 középiskolai diákja verseng ezen a héten a közel 4 millió dollár értékű ösztöndíjért és díjakért. A legjobb három versenyző mindegyike 50,000 dolláros ösztöndíjat kap az Intel Alapítványtól (Intel Foundation).
Az utolsó körbe jutott projektek a világ legkritikusabb problémáinak megoldásán dolgoznak. Az idei projektek közül ilyen például a fenntarthatóság vagy az energia-hatékonyság, beleértve az olyan lehetséges alternatív energiaforrásokat, mint például a szennyvízben található algák. A diákok emellett a robotok funkcionalistásának továbbfejlesztésén, az alkoholfüggőség molekuláris magyarázatain, az autista gyerekek érzékelési és beszédproblémáinak érzék-integrációján vagy a különböző betegségek (például a Lou Gehrig-kór) mögötti genetikus faktorokon dolgoznak. Sőt, az idei projektek közel 20 százaléka szabadalmazott vagy szabadalmazásra vár.
A végső körbe jutott versenyzőket évente választják ki több mint 550 helyi ISEF-fel kapcsolatban álló versenyen. A projekteket több mint 1200, különböző tudományterületről, PhD-vel vagy 6 éves releváns tapasztalattal bíró, zsűritag értékeli, köztük Inteles vezető munkatársak és Nobel-díjasok.
Kapcsolódó cikkek
- Magyarországi győztes az INFOPROG 2010 versenyen
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- Tudás mérésére szolgáló eszközrendszert fejlesztenek Szegeden
- 10. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- Mégsem jön az Intel szuperlapka jövőre
- Négy hazai egyetem teszteli a high-tech kutatáselemző rendszert
- BME: tanszékek jubileumi tudományos ülése
- 32 nanométeren az Intel
- Function 2009 digitális művészeti találkozó és demoscene party
- Újra IBM 48 órás programozó bajnokság