Szabványos Primergy szerverekhez is rendelhető a ServerView PAN Manager
A Fujitsu Siemens Computers a szabványos Primergy szerverekre is kiterjesztette FlexFrame infrastruktúráját. Így már a Primergy rendszerekhez is szállítja központosított, automatizált ServerView PAN Manager platformját, amely a rendszer működésének dinamikus korrigálásával folyamatosan fenntartja az optimális teljesítményt.
A Primergy BladeFrame szervereken most először futó ServerView PAN Manager az Egenera technológiájára épül. A szoftverrel a Fujitsu Siemens Computers most a BX600-tól kezdve a teljes pengeszervercsaládra kiterjeszti a Primergy BladeFrame működési elvét. Az erőforrás-gazdálkodási eszköz az adatközpont működését jelentősen egyszerűsítve gyorsan reagáló, magas rendelkezésre állási szintű infrastruktúrát alakít ki, és integrált automatizációs képességekkel kiiktatja a nagy erőforrás-igényű, manuális rendszergazdai feladatokat.
Ily módon a FlexFrame infrastruktúra olyan teljesen virtualizált adatközpont kiépítését teszi lehetővé, amelyben semmi nem kötődik fizikai hardverekhez. A számítási, adattárolási és hálózati erőforrások is dinamikusan kioszthatók. A ServerView PAN Managerrel a szerver többé nem adott hardverkonfigurációval, operációs rendszerrel és alkalmazásokkal rendelkező fizikai eszköz – hanem olyan szoftveralapú rendszer, amelyhez igény szerint, dinamikusan lehet hozzárendelni a processzorokat és a memóriát. A ServerView PAN Manager egyetlen egységes felügyeleti interfészt biztosít a fizikai szerverek és a virtuális gépek egyszerű konfigurálásához, erőforrás-kiosztásához, üzemeltetéséhez és rendeltetésük megváltoztatásához.
A rendszer hibatűrése is javul, mivel a FlexFrame infrastruktúra automatikus terhelésátvételi (failover) és katasztrófa-elhárítási képességeket is kínál. A FlexFrame Infrastruktúra automatikusan észleli a szerverhibát, kiválasztja a tartalék pengét, újraindítja a szerverdefiníciót, áthelyezi a csatlakozásokat az új szerverre – így valódi N+1 terhelésátvételt biztosít, ahol egyetlen feldolgozópenge lehet a rendszer bármely más pengéjének tartaléka.
A FlexFrame Infrastruktúra már jelenleg is rendelhető. Ára a konkrét rendszer specifikációjától függ.
Kapcsolódó cikkek
- Teszt: Fujitsu Amilo Pi3560 notebook
- Új mini noteszgép a Fujitsu-tól
- Távhozzáférési megoldás munkaállomásokhoz
- Letölthető a Sun GlassFish új változata; itt a Sun felhője
- Megjelent az RSA enVision 4.0 és az EMC Smart Server Manager
- Virtualizált IT-infrastruktúra SAP-alkalmazásokhoz
- Solaris fut a HP ProLiant szervereken is
- Ingyenes, magyar nyelvű Exchange Server 2007 tananyag
- Oracle konszolidáció egyszerűen
- Amilo P notebook: kedvenc filmjeink élénk színekkel
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.