IVSZ-IVeTár együttműködés a dél-dunántúli régióban
Az IVSZ (Informatikai Vállalkozások Szövetsége) céljait és tevékenységét tekintve hasonló elkötelezettségekkel rendelkezik, mint a pécsi székhelyű IVeTár (Informatikai Vezetők Társasága). A két szervezet együttműködési megállapodást írt alá 2008. májusában.
Az IVeTár egy fiatal, szakmai közhasznú egyesület, amely tömöríti Dél-Dunántúl jeles cégeinek első számú informatikai vezetőit. Az egyesület célja az informatikai és kommunikációs szakma erőteljes képviselete. Ezzel azt kívánja elérni, hogy az informatika innovatív gazdaságfejlesztő, hatékonyságnövelő eszközzé, szolgáltatássá váljon. A fiatal felnövekvő generáció a tudáslapú társadalmat már ne csak értelmezze, hanem a társadalom aktív részesévé váljon. Közigazgatási ügyeit elektronikusan intézze. A társadalom aktív részeseként pedig érezze, hogy a fenntartható fejlődés és a gazdasági növekedés tudásának egy szeletéből adódik.
A megállapodást követően a szervezetek eszköztárukat erőteljesebben, egymás segítésével fogják használni a vidéki kis és középvállalkozásainak fejlesztése, a tudásalapú társadalomépítés, és a modern közigazgatás kialakítása érdekében. Így például közösen szerveznek konferenciákat, együtt készítenek szakmai anyagokat, véleményeznek programokat.
Kapcsolódó cikkek
- IVSZ: átmenetileg Keresztesi János végzi a főtitkári teendőket
- Laufer Tamás az Informatikai Vállalkozások Szövetségének új elnöke
- e-Készségek Hete Magyarországon
- Született informatikusok kerestetnek
- MENTA 2009: kreativitás és innováció az infokommunikációs iparágban
- Kornai Gábor az év informatikai cégvezetője
- IVSZ: új elnökség
- IVSZ-kampány az informatikus szakma népszerűsítésére
- Megalakult az Artemis Magyarország Nemzeti Technológiai Platform
- IVSZ: Átcsoportosítások az operatív programok forrásaiban?
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.