Mobil Innovációs Központ: a harmadik projektév eredményei
A BME Mobil Innovációs Központ (MIK), mint a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal Mobil 2004 pályázata által létrehozott szervezeti egység, 2008 júniusában zárta le 3. programéves működését. A központ vezetése a programév legfontosabb eredményeinek tekinti azokat a lépéseket, amelyek a gyakorlati hasznosítás irányába mutatnak: az integrált projektek elkészült üzleti terveit, know-how leírásokat és az ipari partnerekkel - korábban indított és továbbfejlesztett, valamint újonnan létrejött - k+f együttműködéseket. Az egyedi infrastruktúrával rendelkező tesztlabor egyedi szolgáltatási palettája tovább bővült, az éves eredmények megítéléséhez megújított, szofisztikáltabb monitoring rendszer került kialakításra.
A harmadik projektévben a Mobil Innovációs Központnak nyolc, az NKTH által támogatott integrált projektje volt, név szerint a következők: Mobil hálózatok rádiós forgalmi vizsgálata, erőforrás menedzselése és az átvitel hatékonyságát javító algoritmikus eljárások; Jövőbe mutató rádiós technológiák; Intelligens munkahely; Hálózati erőforrások optimális tervezése; Heterogén vezetékes és mobil rendszerek integrálása; Kohéziós infrastruktúrák kidolgozása 3G és B3G rendszerek számára; Mobil szolgáltatások és alkalmazások fejlesztése; Felhasználói viselkedés vizsgálata. Továbbá: az Anemone EU-s projekttel és a BOSS projekttel is foglalkozott a MIK.
A MIK saját, belső projektekkel is rendelkezik, amelyeken a MIK munkatársai és egyetemi hallgatók is dolgoznak:
- IMS applikációs szerverek és szolgáltatás-elérés vizsgálata: Ennek a belső projektnek a keretében részletesen foglalkozik a MIK az IMS-SIP alkalmazás szerverének vizsgálatával, valamint az IMS rendszerhez való csatlakozás és szolgáltatás elérés problémáival és ezeknek mélyrehatóbb elemzésével. A projekt célja, egy SIP-Email alkalmazás kifejlesztése, amely email és SIP üzenetek közötti konverziót hajt végre. A SIP-Email alkalmazás segítségével az IMS rendszerhez csatlakozó felhasználó gyorsan és kényelmesen, új kliens program telepítése nélkül tudja elérni az email szolgáltatást.
- Parlay alkalmazásfejlesztési környezet, valamint az így létrehozott alkalmazások valós működése közben fellépő problémák vizsgálata. Ennek keretében egy, az Appium-XWay környezetben fejlesztett hívásátirányító (redirect) alkalmazás Nokia és Huawey IMS rendszerekben való működését vizsgálja a MIK.
A MIK harmadik projektévi bevételei: 400 millió Ft NKTH-támogatás, 64,84 millió Ft k+f szerződésbevételek. A projektekben 43 Phd hallgató, 44 egyetemi hallgató, 48 egyetemi/kutatóintézeti dolgozó, 27 témavezető, összesen 162 fő vett részt. A munkát 14 ipari tag is segítette.
További információ
Kapcsolódó cikkek
- Lengyel csapat nyerte a BME Nemzetközi 24 órás Programozóversenyt
- Innovációs elismerés az Intellio autópálya-felügyeleti megoldására
- Agilent laboratóriumok a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- Informatikai inkubációs központ a Debreceni Egyetemen
- Morgan Stanley laboratórium a Műegyetemen
- A gyengülő oktatás megöli a stratégiai fontosságú elektronikai ipart
- Magyar-amerikai tudományos és technológiai együttműködés
- Nemzetközi hálózatban működő akkreditált laboratórium segíthet a hazai ipar európai k+f integrációjában
- Infokommunikációs gazdasági társaság a Műegyetemen
Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Lemerült akkumulátorok, balul elsült fotók – az emberek 76 százaléka tapasztalt már tech bénázásokat
A lemerülő akkumulátortól a GPS-jel elvesztéséig a műszaki hibák az élet fontos pillanatait stresszes helyzetekké változtathatják. A HONOR Magic V3 megjelenése alkalmából megrendelt, 9000 európai felnőtt körében végzett új felmérés kimutatta, hogy a technológiai hibák milyen hatással vannak az életünkre: minden harmadik ember aggódik amiatt, hogy a technológiai bénázások tönkretehetik az élet fontos eseményeit, míg 76%-uk elismerte, hogy életük egy fontos pillanatában már tapasztaltak ilyet.
Édesség és egyediség – erről szól a halloweeni hangulat idén Magyarországon
A Rakuten Viber, az egyik vezető globális kommunikációs platform kísértetiesen szórakoztató eszközökkel készül az idei Halloweenre. A felhasználók új matricákat oszthatnak meg, borzongató üdvözlőkártyákkal köszönthetik ismerőseiket október 31-től, emellett egy kvízt tölthetnek ki arról, hogy melyik a legjobban hozzájuk illő jelmez idén halloweenkor, sőt, a legújabb Tarot-kártyák segítségével megpróbálhatják megjósolni a jövőjüket.
Halottak napja ‒ tülekedés nélkül
Egy digitális alkalmazás teheti méltóbbá a halottak napját azzal, hogy segít elkerülni a temetőkben és környékükön ilyenkor szokásos tülekedést. Az önkormányzatok kezében lévő lehetőség Magyarországon is egyre népszerűbb.
Fedezd fel, hogyan ébreszti fel a Galaxy AI a benned rejlő kreativitást!
A Samsung Galaxy Z Fold6 és Z Flip6 hajlítható készülékekkel bárki kreatív alkotóvá válhat, hiszen olyan funkciókkal rendelkeznek, amelyekkel könnyedén készíthetünk kiváló minőségű tartalmakat, még akkor is, ha úgy véljük, nem vagyunk a megfelelő szakmai ismeretek birtokában. A Galaxy AI* úgy támogatja a kreativitást és az alkotás folyamatát, hogy közben új megvilágításba helyezi rajzainkat, fényképeinket és videóinkat.