Megjelent az Oracle alkalmazásszerverének legújabb verziója
Az Oracle a 2008. július 1-jei, az Oracle Fusion köztesszoftvercsalád stratégiájáról, valamint a BEA-termékek integrálási terveiről szóló bejelentését követően megjelentette a WebLogic Server 10g 3. változatát.
Az Oracle Weblogic Server 10g R3 az első olyan termékek egyike, amelyek az Oracle Fusion köztesszoftvercsalád és a BEA Systems technológiáit ötvözik.
Az Oracle WebLogic Server 10g R3 az Oracle WebLogic alkalmazásegyüttes sarokköve, egyben pedig a vállalati, valamint a szolgáltatásorientált alkalmazások átfogó alapjául is szolgál. A megoldás nemcsak a fürtbővítéssel méretezhető számítóhálókat, hanem az adaptív rendszerfelügyeletet és a kiszámítható teljesítményt is támogatja.
Az Oracle WebLogic Server az új jellemzők és funkciók kínálatán túl felöleli az olyan stratégiai Oracle Fusion Middleware termékekkel való integrációt is, mint például az Oracle JDeveloper, az Oracle Coherence és az Oracle TopLink, valamint az Oracle Enterprise Manager.
Kapcsolódó cikkek
- Magyarországon elsőként: Oracle (anti)hackertréning
- Az Oracle bejelentette az Oracle Berkeley DB legújabb verzióját
- Oracle: vége a válságnak
- Megújult az Oracle partnerprogramja
- Folytatódnak az Oracle ingyenes informatikai tanfolyamai
- Az Oracle többé már nem szoftvercég: befejeződött a Sun felvásárlása
- Az EU feltétel nélkül jóváhagyta az Oracle-Sun egyesülést
- EU-meghallgatás Oracle-Sun ügyben december 10-én
- Nehéz az ügyfelek kiszolgálása és megtartása
- Az EU kifogásolja az Oracle Sun egyesülést
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.