A Symantec felvásárolja a rivális MessageLabst
A majdnem 700 millió dolláros óriásüzlet némileg meglepetést keltett az elmúlt hetek pénzügyi válsága közepette. Az elemzők szerint a biztonságtechnikai piacon az utóbbi években tapasztalható trend alapján, miszerint a kisebb cégeket sorra kivásárolják a nagyok, egyáltalán nem rossz lépés a MessageLabs megvétele, ám a kialkudott ár vélhetően még az igazi válság előtti állapotokat tükrözi, és a mai körülmények között talán jóval alacsonyabb árat is el tudott volna érni a Symantec. Mivel a két vállalat meglehetősen hasonló területen működik, a felvásárlást várhatóan helyi és nemzetközi szinten is jóvá kell hagyatni.
Ezzel a befektetéssel a kaliforniai Symantec egyszerre több célt is elérhet. Egyrészt kivásárolja a piacról riválisát, másrészt párhuzamosan fejlesztett új technológiákhoz juthat, de az sem elhanyagolható, hogy hozzájut a MessageLabs klientúrájához. A MessageLabs külön főhadiszállással rendelkezik az USA, Nagy-Britannia és Ausztrália területén. Nem elhanyagolható klientúrája sem, hiszen több mint nyolcmillió végfelhasználóval rendelkezik, de talán ugyanilyen fontos, hogy 19 ezer fölötti üzleti előfizetőinek száma.
Kapcsolódó cikkek
- Magyarország tizedik a kiberbűnözők toplistáján
- Márciusban Magyarország a spam világbajnok
- Teljes HuaweiSymantec termékportfolió a Sysmantól
- Magyarországra jön a HuaweiSymantec
- Milliárdos károkat okoznak évente a kibertámadások
- Egyszerűbb információkezelés nagyvállalatok számára
- Akciós ékszerek és hölgyek a vörös lámpás negyedből Valentin napra
- AV-tesztek: taroltak a Norton szoftverek
- A közepes méretű vállalatok az adatközpontok éllovasai
- Céges buli: minden esély megvan rá, hogy elhagyjuk a laptopunkat
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.