Mérföldkő az integrált orvosdiagnosztikai képalkotásban
A Siemens az új berendezéssel már a “molekuláris komputertomográfia” koncepcióját valósítja meg. A csökkenő egészségügyi költségvetések idején az új rendszer kiválóan alkalmas mindkét fajta vizsgálat gazdaságos elvégzésére, és integrált működésmódjának köszönhetően elősegíti a két diagnosztikai diszciplína, a radiológia és a nukleáris medicina közötti szoros együttműködést. A Siemens, amely elsőként kínálta a PET/CT technológiát, ezzel most újabb lépést tesz a hibrid képalkotás fejlődése mentén.
A Biograph mCT révén, ha kell, egy lépésben mind CT-, mind PET-felvétel készíthető ugyanarról a személyről ugyanabban a vizsgálószobában. A rendszer funkcionális anatómiai és molekuláris információt is szállít, mégpedig gyorsabban, élesebb és tisztább minőségben: ez az egyetlen berendezés, amely rutinszerű esetben öt perc alatt és homogén 2 mm-es felbontással képes PET/CT letaőpogatást előállítani a teljes felvételi területről (látómező; FOV – Field of View). Az így készített klinikai képek diagnosztikai értéke nagyobb, mint a standard PET-képek esetében.
Egy szoba, egy készülék, egy team és egy elégedett páciens – így foglalható össze a rendszer kínálta nagyobb szakmai hatásfok, amelyhez ráadásul nagyobb költséghatékonyság is párosul. A konstrukció páciens-barát jellegét a széles (78 cm átmérőjű) és rövid alagút határozza meg, amely a klausztrofóbiára hajlamos vagy túlsúlyos személyek számára sem okoz kellemetlenséget, a rövid vizsgálati idő pedig a hiperaktív, gyermek- és időskorú betegek számára is elviselhető. A tágassága ellenére kis alapterületű készülék integrált CT szkennereknél egyedülálló, 40, 64, sőt akár 128 szeletes detektor-konfigurációval szállítható – ennek és az egycsöves felépítéshez képest kiemelkedő. Az akár 150 ms időbeli felbontásnak köszönhető a kiváló képminőség. A rövid felvételi idő mellett az alkalmazott ultra-alacsony sugárdózis illetve a felesleges adaptív dózisvédő pajzsok (amelyek biztosítják, hogy a vizsgált személyt csak releváns sugárzás éri) is hozzájárulnak betegkímélő tulajdonságához. A berendezés rutinszerű tumor-diagnosztika mellett összetett vizsgálatokra is alkalmas, pl. a neurológia és a kardiológia területén.
Kapcsolódó cikkek
- Növekszik az internetfüggő felnőttek száma Dél-Koreában
- Eredményei alapján kifelé tart a válságból a Siemens
- Számítógépstressz-szindróma a lassú és kiszámíthatatlan pécéktől
- Nemzetközi cégé lett a magyar egészségügyi informatikai vállalat
- Hányni fogsz a 3D TV-től
- Új generációs outsourcing: Siemens hibridfelhő-számítóközpont
- Innovate! 2010: magyar a dobogón
- e-Health Week 2010: átütő siker Barcelonában
- Sanghai Expo: az első zöld világkiállítás Siemens technikára épít
- Távgyógyászat
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.