Szabadfogású Számítógép kiállítás
A C3 Kulturális és Kommunikációs Központ által szervezett 19 év alattiak Szabadfogású Számítógép versenyének 17 díjnyertes alkotásából nyílt kiállítás szombaton a Ludwig Múzeum Művészetek Palotájában található kiállítóhelyén.
A hatodik alkalommal megrendezett versenyre bármivel pályázhattak a fiatalok, ami számítógéppel készült: legyen az játék, honlap, szoftver, animáció vagy robot, a lényeg az volt, hogy a pályamű ötletes és újszerű legyen. Érkezett a felhívásra például számítógéppel vezérelt autó, intelligens kerékpárosruha és internetes könyvkereső is. A tárlaton azok a pályamunkák láthatók, amelyek elkészítésekor a fiatal alkotók nemcsak a formális számítástechnikai ismereteikre építettek, hanem tudásukat innovatív módon használták fel, alkotásaik kreatív gondolkodásról, látásmódról, megfontolásokról tanúskodnak – tudatta a C3 Kulturális és Kommunikációs Központ.
A kiállításon a pályaműveket hordozható számítógépeken mutatják be, így a játékok, weboldalak a helyszínen kipróbálhatók, tesztelhetők. A 17 díjnyertes pályamunka mellett külföldi társrendezvények - az osztrák Ars Electronica U19, a német Medienkulturzentrum MB21 és a svájci bugnplay.ch - díjazott alkotásai is megtekinthetők, így a látogatók össze tudják mérni a magyar, illetve az európai műveket.
A december 14-ig látható kiállítás megtekintéséhez ízelítő a http://verseny.c3.hu című honlapon található. A nyertes pályamunkákból honlap készül, amely a díjkiosztó ünnepség után (december 6-án) tekinthető meg a http://verseny.c3.hu/nyertesek oldalon.
A C3 Kulturális és Kommunikációs Központ Alapítvány 1996 óta foglalkozik a digitális kultúra terjesztésével, elismerést és ismertséget pedig számtalan európai együttműködésen alapuló nagyszabású médiaművészeti kiállításával, kutatás-fejlesztési projektjeivel - mint például a Freemail kifejlesztésével - és nem utolsósorban az immáron hatodik éve megrendezett Szabadfogású Számítógép versennyel váltott ki.
Kapcsolódó cikkek
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Alapkövetelmény lesz a digitális írástudás a munkaerőpiacon
- Gyerekjáték a számítógép - PC-oktató sorozat indul az M2-őn
- Kötelező online biztonsági leckék gyerekeknek
- Minden kisiskolás laptopot kapott Uruguayban
- "Netre, te gyerek!"
- A digitális táblák szállítására szeptember 4-éig kell ajánlatot tenni
- Szabad internethasználat érettségin Dániában?
- Egy amerikai egyetemen kötelező az iPhone
- 600 millióból épül a zalaegerszegi Infocentrum
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!