SSD kapacitáscsata
Az Intel januárban kezdi meg a 160 GB-os, 2,5 hüvelykes X25-M szilárdtest-meghajtó szállítását. A vállalat tervezi egy 160 GB-os, 1,8 hüvelykes változat – X18-MM SSD – bevezetését is, szintén januárban. Az nem titok, hogy az Intel szilárdtest-meghajtói nagyon gyorsak, de kérdés, hogy ezek mikor kerülnek a felhasználók kezébe. A lapkagyártó óriás ugyanis 2009-re még nem bocsátott ki SSD úttérképet. Ezzel szemben a nagy versenytársak, a Toshiba és a Samsung már előbbre léptek és többet mutatnak idei terveikből.
A Samsung a világos 2009-es SDD úttérképpel már tiszta képet kínál a felhasználóknak. A vállalat már november vágén megkezdte a 256 GB-os MLC (multi-level cell) meghajtók tömeggyártását, amely az Intel X18-M SSD eszközzel egy időben lesz kapható.A Samsung 2009-ben egy 512 GB-os SSD meghajtónak is ajtót nyit.
A Toshiba 256 GB-os SSD maximális olvasó és író sebessége a Samsung hasonló kapacitású termékének csak közel a fele, de gyorsan növelik az SSD merghajtók kapacitását. Már bejelentették, hogy január elején a CES 2009 szórakoztatóelektronikai kiállításon bemutatják a világ első 512 GB SSD meghajtóját. A vállalat azt is bejelentette, hogy az MLC SSD meghajtók következő generációja 64 GB, 128 GB és 256 GB kapictású változatokat is tartalmaz, amelyek maximális író- és olvasósebessége 240 MB/s és 200 MB/s. Ha ez igaz, akkor ezek a termékek - az eddigi ismeretek szerint - a leggyorsabb MLC alapú meghajók lesznek, amelyeket ebben az évben vásárolni lehet.
A kapacitás és a sebesség mellettt a harmadik legfontosabb faktor az ár, amely meghatározza, hogy végül is melyik cég terméke lesz a győztes. Mind a három gyártó azt várja, hogy a sok száz vagy ezer dolláros árak zuhannak (pl.: a Samsung az 512 GB-os eszközt 1652 dollárért szállítja majd) és az óriási kapacitású eszközök (szerverekhez) kivételével a merevlemezes meghajtókénak közelébe kerülhetnek.
Ipari elemzők azt várják, hogy az SSD meghajtók elsősorban a hordozható számítógépek piacán számíthatnak sikkerre, és ezért elterjedésük itt várható leginkább.
Kapcsolódó cikkek
- 3 terás Seagate HDD még 2010-ben
- Több merevlemezt adott el a WD, mint a Seagate
- Szupergyors OCZ SATA II flash SSD-k
- Május 18: IDC roadshow Budapesten
- 1 terás laptop HDD a Toshibától
- Minimalista külső HDD: Samsung Story
- USB meghajtók, SD kártyák: már nem csak a kapacitás számít
- Pillekönnyű adattároló pendrive helyett
- Nem támogatják az XP-t az újgenerációs HDD-k
- Villámgyors tároló ipari szintű titkosítással
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.