Online fogadóórákat szervez a Kodolányi
A Kodolányi János Főiskola 2009. januárjában jelentős informatikai fejlesztéseket hajtott végre közel 30 millió forint értékben budapesti, székesfehérvári, orosházi és siófoki oktatási központjában, amelynek előnyeit a hallgatók a 2008/09-es tanév második félévétől élvezhetik majd.
Budapesten és Székesfehérváron vezeték nélküli internet (wifi) hálózat került kiépítésre, így a hallgatók ezeken a helyszíneken szabadon internetezhetnek.
Az oktatók számára a már meglévő prezentációs eszközök mellé (laptopok és projektorok) újabb nagyteljesítményű projektorok, laptopok megvásárlására került sor, valamint több teremben interaktív táblák kerültek elhelyezésre.
A nyelvi, valamint a fordító és tolmács képzések gyakorlati feltételeit javítva mintegy 6 millió forint értékben tolmácsgépet vásárolt a KJF, melyet nemcsak a hallgatók használhatnak majd tanulmányaik során, hanem a főiskolán megrendezett számos nemzetközi konferencia alkalmával is igénybe vehetik a résztvevők.
A Kodolányi hallgatói gyakran vesznek részt különböző terepmunkában, szakmai gyakorlaton, kutatásokhoz kapcsolódó adatrögzítésben. E folyamatok elengedhetetlen feltétele ma már a magas színvonalú eszközpark. A Szociális Munkák Gyakorlati Központjában valamint az Információtechnológiai Kutató- és Oktatóközpont keretei között a hallgatóknak lehetősége nyílik laptopok, diktafonok, digitális fényképezőgépek, projektorok, szkennerek kölcsönzésére és használatára.
A magyar felsőoktatási intézmények közül elsőként kerül bevezetésre videokonferencia rendszer több oktatási formában, elsősorban az e-learning alapú távoktatási programokban az online konzultációk technikai és módszertani színvonalának emelése céljából. Folyamatosan vizsgálva a technikai újításokat és az oktatási igényeket, több rendszer kipróbálása és tesztelése után az OCS (Office Communications Server) Microsoft Live Meeting 2007 alkalmazását vásárolta meg a Kodolányi János Főiskola. A videokonferencia rendszer használata folyamatos képi és verbális interakciót tesz lehetővé valós időben az oktató és hallgatói között, legyenek az ország vagy akár világ különböző pontján.
Kisebb szemináriumok, workshopok, értekezletek látványos ugyanakkor rendkívül hatékony képi és hangi adattovábbítására alkalmas az ugyancsak most vásárolt 2 db Microsoft Roundtable, azaz panoráma kamera, amely képes arra, hogy érzékelve a mindenkori beszélőt, interneten keresztül is bekapcsolhasson résztvevőket a munkamegbeszélésekbe.
Már január során élesben kipróbálhatják a főiskola iránt érdeklődők is a videokonferencia rendszert és panoráma kamerát, hiszen a hazai felsőoktatásban elsőként a Kodolányi János Főiskola szervez online fogadóórákat. Januárban több alkalommal lesz lehetőségük a középiskolásoknak, felvételire készülőknek élőben chatelni, beszélgetni a főiskola rektorával és tanáraival, eddig erre csak a hagyományos nyílt napokon volt mód.
Kapcsolódó cikkek
- Felsőoktatási dialógus a Magyar Telekom kezdeményezésére
- A diákok több mint egyharmada e-felvételizett az idén
- Új informatikai képzési program a Debreceni Egyetemen
- Ez nem jótékonyság, ez üzlet
- Megállapodtak az Elektronikus Információ Szolgáltatás program finanszírozásáról
- Modern infokommunikációs termek a BGF Zalaegerszegi Intézetében
- Új portfólióval vág neki a tanévnek a KPMG-BME Akadémia
- Skype-ra cserélték a tantermet a szegedi egyetemisták
- ELTE-IBM: összefogás a fogyatékossággal élő hallgatókért
- Oracle Academy program magyarországi egyetemi oktatóknak
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt a Médiatanács
A román társhatósághoz fordult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) egy, a Mozi+ csatornán közvetített akciófilm korhatár-besorolásával kapcsolatban, mert a médiaszolgáltató által választott korhatári kategória és sugárzási időpont nem felelt meg a magyar követelményeknek. A Médiatanács október 29-i ülésén szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt, emellett állampolgári bejelentések nyomán vizsgált meg több műsorszámot.