Üzleti szoftverek egyetemi együttműködéssel
A Szegedi Egyetemmel közös új szoftverfejlesztési projektbe kezdett a Polygon Informatikai Kft. A kutatás-fejlesztési tevékenységéért az IBM által múlt héten az év üzleti partnerének is megválasztott vállalkozás jelentős potenciált lát a szoros egyetemi kapcsolatokban.
A Szegedi Egyetemmel közösen kezdett új szoftverfejlesztési projektbe az IBM egyik legnagyobb hazai partnere, a Polygon Informatikai Kft. A nemrégiben éppen kutatás-fejlesztési tevékenységéért, az IBM év üzleti partnerének választott cég vezetője, Gál György az együttműködésről kifejtette, a Szegedi Tudományegyetemmel régóta jó kapcsolata van a cégnek, már több közös projekten dolgoztak együtt. Többedmagukkal közösen hozták létre például a Szegedi Szoftveripari Innovációs Pólus Klasztert, mely közös reményeik szerint belátható időn belül egy szoftveripari készségfejlesztési, képzési és kutatóközpont létrejöttéhez vezet majd.
Jó példa a gyümölcsöző közös munkára a legutóbb elindított JAVA alapú innováció. Ennek révén különböző vállalati rendszerek, levelező és más alkalmazások böngészőn keresztül, web2-es lehetőségekkel kiegészítve állnak majd a felhasználók rendelkezésére. Az IBM WebSphere Portal környezetre épülő új megoldás nemcsak a vállalati rendszer távoli elérését biztosítja majd, hanem egyetlen felhasználói felületbe integrálja a céges szoftverek, az internet és az intranet használatát. Az együttműködés eredményeként nagyon magas szakmai színvonalú, üzletileg közvetlenül hasznosítható tudás jön létre.
A Polygon a felsőoktatási együttműködéseknek köszönhetően kiváló szakembereket, innovatív elméket vonhat be számos projektbe Szeged mellett a pécsi, debreceni és budapesti intézményektől is. Az egyetemeknek ahhoz, hogy innovációs pályázaton indulhassanak, szüksége van versenyszférában dolgozó partnerre, amely a közös pályázatokhoz képes biztosítani a saját erőt és a valós tesztelési környezetet, piaci hasznosulást. Ráadásul mindig az „életből”, ez esetben az üzleti életből érkeznek azok a kihívások, melyekre a különböző fejlesztések reagálnak. A magyar vállalat ezt a közvetítő szerepet tölti be, miközben az egyes projektekben jelentős anyagi felelősséget, kockázatot is vállal − mondta az igazgató.
Kapcsolódó cikkek
- Szoftverfejlesztés uniós támogatással
- Virtuális workshop a szuperportálról
- Nemzetközi piacokra fejleszt szoftverfejlesztő szoftvert a Polygon
- Backup helyett lesz, ami lesz
- Új, informatikai doktori iskola indult Szegeden
- Mobilterminál-rendszert fejleszt egy magyar cég
- Tanulj szerepjáték közben vállalatirányítást!
- Az állam is százmilliókat takaríthatna meg a szervervirtualizáción
- SAP vizeken az IBM-szakértő Polygon
- Hálózati titkosítót fejlesztett ki egy magyar cég
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.