Elnökségi ülést tartott az ICT Parlamenti Világközpontja Budapesten
Az Információs és Kommunikációs Technológiák (ICT) Parlamenti Világközpontjának egyik fontos stratégiai célja, hogy a törvényekhez a világon mindenütt egyenlő módon férjenek hozzá az emberek, s a törvényhozást közelebb vigye a választókhoz - mondta Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke pénteken az MTI-nek.
Az elnök, aki egyben a világközpont társelnöke is, azt követően nyilatkozott, hogy Budapesten véget ért a szervezet harmadik elnökségi ülése.
Szili Katalin kifejtette, a szervezet egyik célja az, hogy a világ parlamentjei között javítsa az információcserét, s közelebb vigye a törvényhozást a társadalomhoz. A jelenleg 50 tagot számláló szervezet ezért 2020-ra 150-re kívánja növelni a tagok számát.
A világszervezet pénteki elnökségi ülésén az elmúlt év áttekintése mellett elfogadták az idei és jövő évre vonatkozó terveket és stratégiát is. Az elnökség így például támogatta azt, hogy a szervezettel való együttműködés lehetőségét világ minden parlamentjével ismertessék meg, s minél szélesebb körben működjenek együtt az országok az információs társadalomban rejlő előnyök kihasználása, illetve a demokrácia kiszélesítése érdekében.
A világközpont támogatja azt is, hogy a parlamentek az informatikai és kommunikációs technológiák felhasználásával modernizálják ügyvitelüket, s javítsák együttműködésüket. Különösen fontosnak tartja azt, hogy a fejlődő országokban javuljon a helyzet például a kölcsönös tapasztalatcserék révén.
Az elnökség által elfogadott záró nyilatkozat szerint fontos az is, hogy a parlamentek és a nemzetek együttműködjenek a különböző fejlesztésekben, s hangsúlyozza a fejlődés és a demokrácia támogatását, így például a méltányos és befogadó információs társadalom létrehozását. A nyilatkozatot a világ minden parlamentjének elküldik.
Szili Katalin elmondta, a szervezet 2020-ig mindenképpen működni fog, hiszen addig biztosan rendelkezik megfelelő forrásokkal. Az elnökség legközelebbi ülését várhatóan szeptember-novemberben tartja, s addig meghosszabbították Szili Katalin társelnöki megbízását is.
A világközpont célja a parlamentek közötti regionális együttműködés elősegítése az informatikai, valamint a kommunikációs eszközök használatának terjesztésében. A szervezet az ENSZ Gazdasági és Szociális Ügyek Hivatala és az Interparlamentáris Unió kezdeményezés alapján jött létre római központtal.
Kapcsolódó cikkek
- E-Magyarország, e-kormányzat: számvetés és jövőkép
- 10 éves az Internet Hungary!
- Web 2.0 konferencia a T-Home támogatásával
- Magyar Fogyasztó Szabadidő konferencia
- BarCamp: nincs többé unalmas konferencia
- Az előremenekülés útja az információs társadalom?
- Digitális esélyegyenlőség holnap
- E-Magyarország, e-kormányzat: párbeszéd a válsághelyzetről
- Innovációs konferencia Aradon
- Konferencia a digitális esélyegyenlőségről
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.