Elnökségi ülést tartott az ICT Parlamenti Világközpontja Budapesten
Az Információs és Kommunikációs Technológiák (ICT) Parlamenti Világközpontjának egyik fontos stratégiai célja, hogy a törvényekhez a világon mindenütt egyenlő módon férjenek hozzá az emberek, s a törvényhozást közelebb vigye a választókhoz - mondta Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke pénteken az MTI-nek.
Az elnök, aki egyben a világközpont társelnöke is, azt követően nyilatkozott, hogy Budapesten véget ért a szervezet harmadik elnökségi ülése.
Szili Katalin kifejtette, a szervezet egyik célja az, hogy a világ parlamentjei között javítsa az információcserét, s közelebb vigye a törvényhozást a társadalomhoz. A jelenleg 50 tagot számláló szervezet ezért 2020-ra 150-re kívánja növelni a tagok számát.
A világszervezet pénteki elnökségi ülésén az elmúlt év áttekintése mellett elfogadták az idei és jövő évre vonatkozó terveket és stratégiát is. Az elnökség így például támogatta azt, hogy a szervezettel való együttműködés lehetőségét világ minden parlamentjével ismertessék meg, s minél szélesebb körben működjenek együtt az országok az információs társadalomban rejlő előnyök kihasználása, illetve a demokrácia kiszélesítése érdekében.
A világközpont támogatja azt is, hogy a parlamentek az informatikai és kommunikációs technológiák felhasználásával modernizálják ügyvitelüket, s javítsák együttműködésüket. Különösen fontosnak tartja azt, hogy a fejlődő országokban javuljon a helyzet például a kölcsönös tapasztalatcserék révén.
Az elnökség által elfogadott záró nyilatkozat szerint fontos az is, hogy a parlamentek és a nemzetek együttműködjenek a különböző fejlesztésekben, s hangsúlyozza a fejlődés és a demokrácia támogatását, így például a méltányos és befogadó információs társadalom létrehozását. A nyilatkozatot a világ minden parlamentjének elküldik.
Szili Katalin elmondta, a szervezet 2020-ig mindenképpen működni fog, hiszen addig biztosan rendelkezik megfelelő forrásokkal. Az elnökség legközelebbi ülését várhatóan szeptember-novemberben tartja, s addig meghosszabbították Szili Katalin társelnöki megbízását is.
A világközpont célja a parlamentek közötti regionális együttműködés elősegítése az informatikai, valamint a kommunikációs eszközök használatának terjesztésében. A szervezet az ENSZ Gazdasági és Szociális Ügyek Hivatala és az Interparlamentáris Unió kezdeményezés alapján jött létre római központtal.
Kapcsolódó cikkek
- E-Magyarország, e-kormányzat: számvetés és jövőkép
- 10 éves az Internet Hungary!
- Web 2.0 konferencia a T-Home támogatásával
- Magyar Fogyasztó Szabadidő konferencia
- BarCamp: nincs többé unalmas konferencia
- Az előremenekülés útja az információs társadalom?
- Digitális esélyegyenlőség holnap
- E-Magyarország, e-kormányzat: párbeszéd a válsághelyzetről
- Innovációs konferencia Aradon
- Konferencia a digitális esélyegyenlőségről
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.