Új ügyvezető igazgató a Cisco Magyarországnál
György László 2006 júliusában csatlakozott a Ciscóhoz az államigazgatási üzletág vezetőjeként. 2008 szeptembere óta megbízott ügyvezetőként irányította a Cisco hazai leányvállalatának tevékenységét.
György László 14 éves informatikai területen szerzett tapasztalattal rendelkezik, a Ciscót megelőzően nemzetközi informatikai cégek hazai leányvállalatainál töltött be vezetői pozíciókat.
György László repülőmérnök-közgazdász, diplomáját külkereskedelmi másoddiplomával, nemzetközi MBA fokozattal egészítette ki.
Egyetemi tanulmányait követően a Malévnél kezdte szakmai pályafutását vállalatszervezési és működtetési feladatkörben, majd diplomataként dolgozott gazdasági, pénzügyi és műszaki-tudományos területeken.
Informatikai tapasztalatait és piacismeretét 1995-től az Ericsson Magyarországi Kft-nél, az Oracle Magyarország Kft-nél, majd az IBM Magyarország Kft-nél szerezte különböző vezetői pozíciókban.
2006-ban csatlakozott a Cisco Systems Magyarország Kft-hez az államigazgatási üzletág vezetőjeként. 2008 szeptembere óta a vállalatot megbízott ügyvezető igazgatóként irányította.
György László kiemelt feladatának tekinti a magán- és közféra számára olyan átfogó infokommunikációs megoldások bevezetésének előmozdítását, amelyek hatékonyságnövelése, gyors megtérülése javítja a gazdaság versenyképességét, s eredményesen járul hozzá a válságból való kilábaláshoz.
Társadalmi szerepvállalása jelenleg: az IVSZ Etikai Bizottságának tagja, a Magyar Szörf Szövetség alelnöke.
Kapcsolódó cikkek
- Új vezető a HP Magyarország nyomtatási üzletágánál
- Válságkezelő kereskedelmi igazgató a Sixtnél
- Új HR-menedzser a Canon Hungária Kft.-nél
- Laufer Tamás az Informatikai Vállalkozások Szövetségének új elnöke
- Klotz Tamás csatlakozott a Microsoft közigazgatási csapatához
- Új marketingvezető a Canon hazai csapatában
- Sigvart Voss Eriksen a Pannon új CMO-ja
- Távozik a Pannon CMO-ja
- Átalakítja szervezetét a Magyar Telekom, távozik Winkler
- A Magyar Telekom ügyfélszolgálati igazgatója lett az év projektmenedzsere
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.