Negyedével estek a Sun részvényei az IBM-felvásárlás elmaradásával
A március közepén kiszivárgott felvásárlásra a piaci várakozások szerint most hétvégén tettek volna pontot a vállalti jogászok. Az IBM azonban meglepetésszerűen visszavonta 7 milliárd dolláros ajánlatát. A lépés oka egyelőre ismeretlen, a részvényenkénti 9 dolláros szintet is meghaladó ajánlat váratlanul visszavonta. A piacot meglepte a hír, és nem jó értelemben, hiszen így a Sun új vállalti szövetséges után kell, hogy nézzen, és ilyen tételű felvásárlásra képes cég nem sok akad a szegmensben. A negatív hírre egyértelmű és erős negatív hangulattal reagált a tőzsde, a Sun értékpapírjai 1 dollár 99 centtel, vagyis 23,4 százalékos zuhanással 6 dollár 50 centre estek vissza. Az IBM értéke is csökkent, 1 dollár 66 centtel, ám ez a 100 dollár körüli árfolyamhoz képest korántsem olyan jelentős, mint a felvásárolni kívánt cég esetében. A Sun egyes elemzők szerint a mai napig nem tudta teljesen kiheverni a .com válság idején bekövetkezett visszaesést, ám egy esetleges SUN-IBM szövetséggel egy a felsőkategóriás szerverpiac kétharmadát uraló óriás konglomerátum jött volna létre, ami még a teljes szerverpiacon is 42 százalékos részesedést jelentett volna. A gondot, akárcsak a szintén meghiúsult Yahoo-Microsoft üzlet esetében, az jelenti, hogy kevés a területen érdekelt potenciális vevő. A várakozások szerint a Cisco, vagy esetleg a Hewlett-Packard jöhet szóba, ám a vételár már aligha éri el a most tervezett 7 milliárd dolláros összeget.
Kapcsolódó cikkek
- Az IBM 2015-re megduplázza részvényarányos eredményét
- Az SPSS felvásárlását értékelte előzetesen az IBM
- Az Oracle többé már nem szoftvercég: befejeződött a Sun felvásárlása
- Az EU feltétel nélkül jóváhagyta az Oracle-Sun egyesülést
- IBM: a vártnál magasabb negyedéves profit
- Az EU figyelmezteti az Oracle-t a Sun felvásárlása miatt
- Amerikában jóváhagyták az Oracle-Sun egyesülést
- IBM: vártnál jobb negyedéves eredmény
- A Sun részvényesei megszavazták az Oracle felvásárlást
- Több ezer munkahelyet létesít az IBM
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.