Budapesten tart előadást a Google mérnöke
A Google nem titkolt célja, hogy összegyűjtse és a felhasználók számára könnyen elérhetővé tegye a világ össze elérhető adatát. A webet folyamatosan pásztázó keresőrobotok, vagy a két saját műholddal rendelkező Google Maps már eddig is rengeteg adatot halmoztak fel. Ráadásul a gyarapodás a jövőben még jobban fel fog gyorsulni. Ebben a hatalmas mennyiségű információban a másodperc törtrésze alatt kell tudni keresni, és többféle alkalmazást is ki kell szolgálni. Egy ilyen feladatra nem is lehet végleges megoldást találni: olyan ütemben nő a tárolandó adatmennyiség, a keresések száma, és jelennek meg újabb és újabb szolgáltatások, hogy mire egy biztos rendszert felépítenének, már lehetne is újratervezni. Jogosan merül fel a kérdés: akkor hogyan képesek mégis megbirkózni a problémával?
Az elmúlt években a Google-nél dolgozó mérnökök százainak munkájából létrejött egy egyedülálló elosztott számítási rendszer, amely képes megfelelni a különleges kihívásoknak. Németh András előadásában ennek a rendszernek az érdekességeit ismerheti meg, aki április 21-én ellátogat a BME I épületébe. Németh András bemutatja majd a követelményeket és beszél a megoldások alapelveiről. Néhány kulcs technológiát részletesebben is megismerhet a közönség.
A Simonyi Konferencia egy ingyenes és nyitott rendezvény, amelyet a BME Simonyi Károly Szakkollégiumának diákjai rendeznek meg évről évre, azzal a céllal, hogy bemutassák az informatikai és villamosmérnöki szakma legfrissebb újdonságait. A konferencián a Google mellett bemutatkozik a MASAT, az első magyar műhold, a résztvevők megismerhetik a Microsoft Surfacet, és megtudhatják azt is milyen új módszerek vannak az SSL feltörésére. A két teremben 15 érdekes előadás várja majd az érdeklődőket.
További információ és részletes program
Kapcsolódó cikkek
- A Google-titok tudója Budapesten
- Lengyel csapat nyerte a BME Nemzetközi 24 órás Programozóversenyt
- Mobilfotóról is fordít a Google
- Jövendőmondó cégbe invesztál a Google
- Nyáron nyitja digitális könyvesboltját a Google
- Virtuális billentyűzet segíti a Google használóit
- Mobilkonferencia a Szépművészetiben
- Elássa a csatabárdot a Google és a német kormány
- Hatékonyságnövelés, közösségi média és a nők internetes szerepe
- A Google negyedik éve a világ legértékesebb márkája
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.