Tovább segítheti a Linux terjedését az új Mono 2.4
A MonoDevelop megkönnyíti a fejlesztők számára a Visual Studio használatával készült .NET alkalmazások portolását Linux és Mac OS X rendszerekre, és segítségével mind a három platformra készült alkalmazásokhoz csak egyetlen kódbázist kell fenntartani. A MonoDevelop ASP.NET szerkesztő támogatja a mesteroldalak és egyéni webes vezérlők használatát a fejlesztés során. A beépített hibakeresővel a fejlesztők már közvetlenül a fejlesztői környezeten meg tudják találni és meg is tudják oldani a kódbázisban felmerülő problémákat.
A Mono 2.4 lehetővé teszi a szoftverfejlesztő cégek, illetve a független és vállalati fejlesztők számára a .NET ügyfél-kiszolgáló alkalmazások Linux alatti futtatását számos hardverarchitektúrán, beleértve a mainframe-eket is. A nemrég bemutatott SUSE Linux Enterprise Mono Extension segítségével a szoftverfejlesztők és ügyfelek teljes körű támogatást, biztonságot és frissítéseket kaphatnak, ha a Mono keretrendszert vállalati környezetben használják. A Mono 2.4 új szolgáltatásai közé tartozik az új kódgeneráló motor, amely jelentős mértékben növeli a Mono keretrendszerben futó .NET-alkalmazások teljesítményét, illetve a teljes ahead-of-time (AOT) fordítás, amellyel a Mono-alapú alkalmazások új platformokon is megjelenhetnek, például Apple iPhone-on. Új funkciója továbbá, hogy .NET-en előre lefordított ASP.NET webhelyeket és alkalmazásokat üzemeltet. Ez csökkenti az indítási időt, illetve lehetővé teszi a független szoftverfejlesztők számára a webes alkalmazások forráskód nélküli terjesztését.
A MonoDevelop 2.0 és Mono 2.4 már elérhető és letölthető.
Kapcsolódó cikkek
- Öt egyszerű lépésben .NET-ről Linuxra
- Az MSI netbook Novell SUSE Moblinnal
- Hatmillió .NET fejlesztő készíthet linuxos alkalmazásokat a Novell új Mono Tools megoldásával
- Új, ingyenes openSUSE kezdőknek és haladóknak
- Moonlight 2 béta: egyre több és jobb minőségű multimédiás tartalom linuxosoknak
- Fizikai gépről virtuális gépre vitt IT-szolgáltatások
- SUSE Linux Enterprise 11: az év legizgalmasabb vállalati Linux rendszere
- Megjelent a Novell SUSE Linux Enterprise 11
- Moonlight 1.0: multimédia linuxos desktopokra
- Új program segíti az átállást a SUSE Linux Enterprise Server rendszerre
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.