Hackerek töltötték le a következő generációs amerikai lopakodó vadászgép terveit

Kiss Ádám Zoltán, 2009. április 22. 00:22

Most is beigazolódott a régi igazság, miszerint ha valamit tényleg titokban akarsz tartani, húzd ki a falból a dugót. A rendkívüli biztonsági intézkedések ellenére hackerek több terabájtnyi adatot töltöttek le az Egyesült Államok következőgenerációs lopakodó vadászának terveiből.

A szupertitkos, vagy legalábbis eddig szupertitkos gépet a hivatalosan Joint Strike Fighter néven emlegetett 300 milliárd dolláros projekt keretén belül fejleszti a Pentagon. A fejlesztők azonban elkövették azt a hibát, hogy olyan gépen tároltak adatokat, mely az internetre volt kapcsolva. Ez pedig valóban szarvashiba, hiszen már a világháló hajnalán, az egyik első CIA adatbázisfeltörés során is sebtében úgy zárták be a biztonsági kiskaput, hogy az internetes hálózatra csatlakoztató dugót kihúzták a falból. Ezúttal azonban a jelek szerint nem a Pentagon a hibás. Feltételezhetően az egyik beszállítónál válhatott lehetővé egy ilyen betörés, a jelentősebb alvállalkozók pedig a Lockheed Martin, a Northrop Grumman, és a BAE Systems, ám nem meglepő módon egyikük sem nyilatkozott a témával kapcsolatban. Az esetről a mérvadó The Wall Street Journal számolt be, és forrásai azt is megerősítették, hogy nemrég az USA légvédelmi irányítórendszerébe is betörtek. A részleteket érthető módon titkolják, hiszen egyre gyakoribbak az ilyen nemzetbiztonsági szempontból felmérhetetlenül veszélyes betörések. A közelmúltban például az ország energiaelosztó rendszerébe törtek be és helyeztek el rosszindulatú kódot, melyet rejtve maradása esetén idegen hatalmak esetleges konfliktus alkalmával aktiválni tudtak volna. A mostani esettel kapcsolatban számos kérdés merül fel, és nem csak a betörés ténye igen zavaró az illetékesek számára, hanem a letöltött adatok hatalmas, terabájtnyi mennyisége, hiszen ennyi információ eltulajdonítása gyors hálózatokon keresztül is órákba telik.

Kulcsszavak: hadiipar hacker

Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A pénzügyi bűnözés jövője: miért kulcsfontosságú az információ-vezérelt kockázatkezelés?

Az utóbbi időben a pénzügyi bűnözés elleni küzdelem jövőbeli keretrendszerének alapjaként, az információ-vezérelt kockázatkezelés kiemelten fontossá vált. A hagyományos kockázatkezelési módszerek elavultak, nem megfelelő eredményt hoznak és így komoly kockázatokat jelentenek a szervezeteknek – állapítja meg a Deloitte friss tanulmánya.

2024. május 17. 13:10

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59