A Facebookon és "YuoTube"-on terjednek a hamis vírusirtók
– A Panda ActiveScan adatai alapján a felhasználók egy százalékát fertőzte meg a Boface-féregtípusok valamelyike – nyilatkozta Sándor Zsolt, a Panda Security magyarországi igazgatója. – A legújabb féreg, miután megfertőzte a gépet, csak akkor aktiválja magát, ha a felhasználó a Facebookra csatlakozik. Ekkor küld egy üzenetet minden, a felhasználó címlistájában szereplő ismerősnek, egy linkkel, amin egy videó van. A link egy videómegosztó portálra vezet, ami a békeidők „Adidas-Adios” márkahamisítását idézi: a „YuoTube”-os videó természetesen nem lejátszható, viszont megnyitáskor felszólít egy plugin letöltésére, ami valójában egy hamis vírusirtó.
A Panda adatai szerint az ilyen jellegű fertőzéseknél 1200%-os növekedés könyvelhető el tavalyhoz képest.
– Mindenkinek csak azt tudjuk tanácsolni, hogy ne kattintson ismeretlen forrásból származó linkekre, ne töltsön le ismeretlen plugineket, és legfőképpen ne vásároljon meg olyan vírusirtókat, amelyeket minden figyelmeztetés nélkül felbukkanó üzenetek kínálgatnak – tette hozzá Sándor Zsolt. – Ha a gépünk egyszercsak közli, hogy vírust talált, és mindjárt ajánl is egy 49 dolláros „ellenszert”, akkor az bizonyosan csapda. A tisztességes vírusirtógyártók tisztességesen is reklámozzák magukat, ilyen módon biztos nem.
Kapcsolódó cikkek
- Kínába irányították a YouTube, a Facebook és a Twitter adatforgalmát
- Jelszólopó vírus arat a Facebookon
- Hamis vírusriadó a Facebookon
- Vírusrekord 2009-ben: 25 millió új fenyegetés
- Nem terheli a gépet a Panda új, ingyenes vírusirtója
- Panda Cloud Antivirus
- Védelmi pénzt kér a "Ford-vírus"
- Panda-ellenszer az USB-n át fertőző vírushoz
- A digg.com sem marad mentes a vírusoktól
- Újabb YouTube-vírus
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.