Internet-használatot tanít a Magyar Telekom Baranyában
Digitális Híd Fest néven kétnapos rendezvénysorozatot szervez 2009. május 29-30-án a Magyar Telekom Baranya megye több kistelepülésén. A Magyar Telekom önkéntesei a kísérő programokban gazdag rendezvények keretében az internet használatára tanítják a települések lakosait, ezzel is elősegítve a digitális felzárkózást.
Május 29-én Királyegyháza, Nagyharsány és Sellye, május 30-án pedig Kővágószőlős, Máza és Orfű ad otthont a Digitális Híd Fest rendezvényeinek. Mindegyik helyszínen az internetet bemutató előadásokra és személyre szabott internetoktatásra kerül sor, ezeket gyermekvetélkedők is kísérik, továbbá Novák Péter énekes, zenész, koreográfus vezetésével megrendezik a Kulturpart.hu tehetségkutató program versenyeit kicsiknek és nagyoknak. A rendezvénysorozat első napjának helyszínein egy újdonságnak számító internetes állásbörze keretében a Dél-Dunántúli Regionális Munkaügyi Központ és a Pécsi Regionális Képzési Központ munkatársai bemutatják, milyen munkához jutási és szakképzési lehetőségeket kínál az internet, és tanácsokat adnak a világháló segítségével történő álláskeresésben.
A Digitális Híd Fest programjaiban, így az internetes állásbörze és a munkaügyi tanácsadás szervezésében közreműködik az Internet Terjesztéséért Alapítvány által indított WiFi Falu program is. A WiFi Falu program révén olcsó használt számítógépekhez és ingyenes vezeték nélküli (wifi) internetkapcsolathoz juthatnak a kevésbé fejlett észak-magyországi és dél-dunántúli régiókban élő hátrányos helyzetű, köztük roma fiatalok. Jelenleg már 115 településen összesen mintegy 2000 háztartásban működik szélessávú internetkapcsolat a programnak köszönhetően, ami hatékony segítséget jelent az információkhoz való hozzájutásban, a tanulásban, az álláskeresésben is. A program wifi szolgáltatásához a Magyar Telekom építi ki az infrastruktúrát, aminek használatát 2009 végéig támogatásként, ingyenesen biztosítja.
A Magyar Telekom az ország vezető infokommunikációs szolgáltatójaként évek óta támogatja az információs társadalom erősítését, a kommunikációs felzárkózást és a digitális írástudás, az internethasználat terjedését segítő kezdeményezéseket. A 2004-ben indított Digitális Híd kezdeményezés keretében külön kistelepülési program működik azzal a céllal, hogy a digitális felzárkózás elősegítése érdekében megmutassa a kistelepüléseken élők számára, mi is a világháló, mire használható, hogyan tudja közelebb hozni az internet a földrajzilag egymástól távol élő embereket, és mennyire tud segíteni a hétköznapok problémáinak megoldásában.
A Digitális Híd Kistelepüléseken program állomásain jellemzően a 3000 főnél kisebb lakosságú településeken a Magyar Telekom önkéntes munkatársai tartanak hatékony, egyénre szabott oktatást, a gyermekeknek pedig vetélkedőket szerveznek ismereteik bővítése céljából. A résztvevők ingyen használhatják az internetet, és személyes érdeklődésüknek megfelelően kérdéseikre szakszerű választ kapnak, illetve együtt kereshetik a válaszokat a világhálón.
A Digitális Híd Kistelepüléseken program keretében a mostani hat rendezvény lesz sorrendben a 115-120. Az elmúlt öt évben a Magyar Telekom több mint 250 önkéntes munkatársa vett részt a digitális ismeretterjesztésben. A jubileumi 100. rendezvényre 2008 júliusában került sor, amikor a Digitális Híd visszatért a program legelső helyszínére, a hajdú-bihari Bakonszegre.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar Telekom - kisebb bevétel és nyereség
- A szoftverhonosítás lesz a következő téma a látássérültek informatikai klubjában
- Olcsóbb áramot és földgázt is szolgáltat immár a Magyar Telekom
- eVITA: fórum az életvitelt segítő infokommunikációs technológiákról
- Négyszázmillió felett az internetezők száma Kínában
- Megölte testvérét a Playstation-ért
- Növekszik az internetfüggő felnőttek száma Dél-Koreában
- T-Mobile: küszöbön a milliomodik mobil internetező
- Internetfüggők az amerikai diákok
- Felfüggesztették a Magyar Telekom tőzsdei kereskedését
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új vezetőt kap az EIT InnoEnergy
Mikołaj Budzanowski lett az EIT InnoEnergy Közép-Európa új vezérigazgatója. A 2025 januárjában hatályba lépő stratégiai kinevezés célja, hogy a fenntartható energetikai fejlesztések mellett elkötelezett szervezet növelje a szerepét a tiszta technológiák közép-európai elterjesztésében és felgyorsítsa az energetikai átmenetet ebben a régióban.
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Téli szünet nyelvleckékkel? Ezért éri meg napi 20 percet rászánni
A téli szünet elsősorban a pihenésről és a feltöltődésről szól, de rendszeres, rövid, intenzív tanulás beiktatásával a diákok könnyen szinten tarthatják a tudásukat, különösen az idegen nyelvek területén.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.