Internet-használatot tanít a Magyar Telekom Baranyában
Digitális Híd Fest néven kétnapos rendezvénysorozatot szervez 2009. május 29-30-án a Magyar Telekom Baranya megye több kistelepülésén. A Magyar Telekom önkéntesei a kísérő programokban gazdag rendezvények keretében az internet használatára tanítják a települések lakosait, ezzel is elősegítve a digitális felzárkózást.
Május 29-én Királyegyháza, Nagyharsány és Sellye, május 30-án pedig Kővágószőlős, Máza és Orfű ad otthont a Digitális Híd Fest rendezvényeinek. Mindegyik helyszínen az internetet bemutató előadásokra és személyre szabott internetoktatásra kerül sor, ezeket gyermekvetélkedők is kísérik, továbbá Novák Péter énekes, zenész, koreográfus vezetésével megrendezik a Kulturpart.hu tehetségkutató program versenyeit kicsiknek és nagyoknak. A rendezvénysorozat első napjának helyszínein egy újdonságnak számító internetes állásbörze keretében a Dél-Dunántúli Regionális Munkaügyi Központ és a Pécsi Regionális Képzési Központ munkatársai bemutatják, milyen munkához jutási és szakképzési lehetőségeket kínál az internet, és tanácsokat adnak a világháló segítségével történő álláskeresésben.
A Digitális Híd Fest programjaiban, így az internetes állásbörze és a munkaügyi tanácsadás szervezésében közreműködik az Internet Terjesztéséért Alapítvány által indított WiFi Falu program is. A WiFi Falu program révén olcsó használt számítógépekhez és ingyenes vezeték nélküli (wifi) internetkapcsolathoz juthatnak a kevésbé fejlett észak-magyországi és dél-dunántúli régiókban élő hátrányos helyzetű, köztük roma fiatalok. Jelenleg már 115 településen összesen mintegy 2000 háztartásban működik szélessávú internetkapcsolat a programnak köszönhetően, ami hatékony segítséget jelent az információkhoz való hozzájutásban, a tanulásban, az álláskeresésben is. A program wifi szolgáltatásához a Magyar Telekom építi ki az infrastruktúrát, aminek használatát 2009 végéig támogatásként, ingyenesen biztosítja.
A Magyar Telekom az ország vezető infokommunikációs szolgáltatójaként évek óta támogatja az információs társadalom erősítését, a kommunikációs felzárkózást és a digitális írástudás, az internethasználat terjedését segítő kezdeményezéseket. A 2004-ben indított Digitális Híd kezdeményezés keretében külön kistelepülési program működik azzal a céllal, hogy a digitális felzárkózás elősegítése érdekében megmutassa a kistelepüléseken élők számára, mi is a világháló, mire használható, hogyan tudja közelebb hozni az internet a földrajzilag egymástól távol élő embereket, és mennyire tud segíteni a hétköznapok problémáinak megoldásában.
A Digitális Híd Kistelepüléseken program állomásain jellemzően a 3000 főnél kisebb lakosságú településeken a Magyar Telekom önkéntes munkatársai tartanak hatékony, egyénre szabott oktatást, a gyermekeknek pedig vetélkedőket szerveznek ismereteik bővítése céljából. A résztvevők ingyen használhatják az internetet, és személyes érdeklődésüknek megfelelően kérdéseikre szakszerű választ kapnak, illetve együtt kereshetik a válaszokat a világhálón.
A Digitális Híd Kistelepüléseken program keretében a mostani hat rendezvény lesz sorrendben a 115-120. Az elmúlt öt évben a Magyar Telekom több mint 250 önkéntes munkatársa vett részt a digitális ismeretterjesztésben. A jubileumi 100. rendezvényre 2008 júliusában került sor, amikor a Digitális Híd visszatért a program legelső helyszínére, a hajdú-bihari Bakonszegre.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar Telekom - kisebb bevétel és nyereség
- A szoftverhonosítás lesz a következő téma a látássérültek informatikai klubjában
- Olcsóbb áramot és földgázt is szolgáltat immár a Magyar Telekom
- eVITA: fórum az életvitelt segítő infokommunikációs technológiákról
- Négyszázmillió felett az internetezők száma Kínában
- Megölte testvérét a Playstation-ért
- Növekszik az internetfüggő felnőttek száma Dél-Koreában
- T-Mobile: küszöbön a milliomodik mobil internetező
- Internetfüggők az amerikai diákok
- Felfüggesztették a Magyar Telekom tőzsdei kereskedését
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Irodai és költséghatékony perifériákkal újít a Sandberg
A változatos számítástechnikai- és mobiltartozékairól ismert Sandberg bemutatta új, modern igényeknek megfelelő irodai egerét, valamint Saver sorozatú, jack csatlakozós headseteit. Ezekkel a termékekkel a Sandberg a modern irodák számára kínál költséghatékony megoldásokat a márkától megszokott minőséggel és 5 év garanciával.
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
Az adózás területén is új korszakot hoz a mesterséges intelligencia
Jelentősen átalakíthatja az adó- és pénzügyi osztályok működését a generatív mesterséges intelligencia (GenAI) — derül ki az EY 1600 pénzügyi igazgató és adószakértő megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. Az új technológia fokozza a hatékonyságot a válaszadók többsége szerint, de nem számítanak arra, hogy elveszi az állásokat a szakemberektől.
A magyar vásárlók egyre tudatosabbak az online térben: a Pepita.hu kutatása
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre tudatosabban óvják személyes adataikat, és törekednek a biztonságos fizetési megoldások alkalmazására. Az ünnepi időszak küszöbén végzett felmérés eredményei rámutattak, hogy a vásárlók fele rendszeresen használ utánvétet, és sokan részesítik előnyben az olyan biztonsági megoldásokat, mint a kétlépcsős azonosítás vagy a megbízható piacterek. Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok bizalma nő az online vásárlás iránt, és az adatvédelem fontossága egyre szélesebb körben ismert.
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.