Toshiba üzemanyagcella-töltő két hónapon belül
A metanolalapú üzemanyagcellákkal (DMFC) már évek óta kísérleteznek, főleg japán technológiai cégek, ám az ígéretek ellenére az ilyen termékek még nemigen jelentek meg kereskedelmi forgalomban. Ennek egyik oka a miniatürizálás korlátaiban rejlik, valahol ugyanis el kell férnie a megfelelő használati időt biztosító üzemanyagnak, a cella mérete azonban mégsem lehet kényelmetlenül nagy. Erre jelenthet megoldást a hordozható töltő, mivel így maga a cella már lehet elég kicsi a mobiltelefonokban vagy mp3 lejátszókban való használathoz, a külön töltésre szolgáló kis tartályt pedig vihetjük szintén a zsebünkben. Maga a feltöltés másodperceket vesz igénybe, ami áldás a jelenlegi akkukkal összehasonlítva.
A metanolalapú üzemanyagcellás technológia számos előnyt ígér, hiszen egyszerre olcsó, megbízható, környezetbarát és hatékony, így ideális lehet a jelenleg használt, olykor túlhevülés miatt baleseteket is okozó lítium-akkuk leváltására. A kérdés már csak az, hogy mennyit kell még várni széleskörű elterjedésére: a Toshiba 2015-re már dollármilliárdos forgalmat vár a termékektől.
Kapcsolódó cikkek
- 1 terás laptop HDD a Toshibától
- YouTube feltöltés egyetlen gombnyomással - az új Toshiba Camileo kamerákkal
- Megint árkartell miatt perelnek több elektronikai óriást
- Satellite U500-1EX: Toshiba notesz érintőképernyővel
- Felszámolja LCD üzletágát a Toshiba?
- Új Toshiba Sattelite L noteszgépek
- Kicsi és karcsú, mégis erős: Toshiba T110
- Toshiba Qosmio noteszgép új Core i5 és i3 processzorokkal
- Toshiba noteszgépek új Intel mobilprocesszorokkal a CES 2010 vásáron
- Toshiba Cell tv a CES-en
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.