Százmilliós informatikai fejlesztés Debrecen könyvtáraiban
Százmillió forintos informatikai fejlesztésről írtak alá támogatást Debrecen könyvtárai és a fenntartó intézmények vezetői csütörtökön a cívisvárosban; a fejlesztések által bővülhet az országos virtuális könyvtári hálózat, az egyetemi hallgatók és a hátrányos helyzetűek pedig könnyebben érhetik el az oktatási anyagokat.
Fésüs László, a Debreceni Egyetem (DE) rektora az aláírást megelőző sajtótájékoztatón hangsúlyozta: csak konzorciumi keretek között lehetett pályázni a forrásokra, így fogott össze a DE Egyetemi és Nemzeti Könyvtára a Tiszántúli Református Egyházkerület két könyvtárával. Ennek következtében nemcsak az egyetemi állomány, hanem a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola Könyvtára és az Egyházkerületi és Kollégiumi Nagykönyvtár összesen csaknem 7 milliós könyv- és forrásanyagának digitalizálása kezdődhet meg.
Balogh Árpád, az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) Támogatáskezelő főigazgatója ismertette: könyvtári és közművelődési fejlesztési célokra összesen 2 milliárd forintos forrás áll rendelkezésre az NFÜ-nél, a most aláírt 100 milliós, 75 százalékban uniós forrást biztosító támogatási szerződés az első ezen a területen.
A beruházás végeztével a debreceni felsőoktatási intézmények hallgatói olyan virtuális környezetben tanulhatnak, ahol komplex e-learning módszerek és különböző oktatási anyagok, kötelező olvasmányok lesznek elektronikus formában elérhetők. A projekt további célja a fogyatékkal élő hallgatók esélyegyenlőségének biztosítása, további néhány éven belül pedig az aktív könyvtárba járók számának 40 százalékos növelése.
Kapcsolódó cikkek
- A szoftverhonosítás lesz a következő téma a látássérültek informatikai klubjában
- eVITA: fórum az életvitelt segítő infokommunikációs technológiákról
- Négyszázmillió felett az internetezők száma Kínában
- Megölte testvérét a Playstation-ért
- Növekszik az internetfüggő felnőttek száma Dél-Koreában
- Internetfüggők az amerikai diákok
- Sms technológiát vásárol a Twitter
- Kisebb az igény felnőtt tartalmakra és online játékokra
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Napi 80 sms-t küldenek a tini-lányok
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.