Egy hét múlva kezdődik a II. Nyílt forráskódú BI konferencia

forrás Prim Online, 2009. október 7. 13:42

Minden eddigiénél gazdagabb programmal kerül megrendezésre idén az open source BI eszközök seregszemléje. A konferencia programjában neves külföldi vendégelőadók mellett hazai fejlesztő és tanácsadó vállalkozások számolnak be a nyílt forráskódú eszközökről szerzett tapasztalataikról.

A nyílt forráskódú BI virágzása

Az open source üzleti intelligencia elterjedését a gazdasági válság csak felgyorsította, mivel egyre több vállalat fordul a költséghatékony és rugalmas fejlesztési lehetőségeket kínáló nyitott forráskódú modell felé.

Jól mutatja ezt a jelenséget az, hogy immár nemcsak a hagyományosan alacsony  költségvetésből gazdálkodó KKV cégek keresik az open source BI megoldásokat, hanem egyre jelentősebb az érdeklődés a Fortune 500 listán szereplő vállalatok részéről is, ahol az informatikai költségkeretek drasztikus visszavágása alaposan felértékelte az alacsonyabb beszerzési költségeket ígérő alternatívákat.

Színes, sokrétű konferenciaprogram


Az október 13-án megrendezésre kerülő konferencia tucatnyi előadást felsorakoztató programja az eddigi  legszélesebb körű áttekintést adja az open source üzleti intelligencia alkalmazási lehetőségeiről.

A meghívott külföldi előadók között szerepel Dominik Slezak, az Infobright vezető szakértője, aki a cége által fejlesztett oszlop alapú adatbázismotorról fog beszélni. A MySQL infrastruktúrájába integrált Infobright alkalmazásával nagysebességű adattárházak és adatpiacok hozhatók létre költséghatékony módon.  Szintén külföldi vendégelőadó fogja ismertetni a Talend nyílt forráskódú adatintegrációs eszközeit, amelyek az adatbázisok közötti adatáttöltési és transzformálási feladatok elvégzését segítik.

A hazai előadók között egyaránt megtalálhatóak szoftverfejlesztéssel és üzleti intelligencia tanácsadással foglalkozó cégek. A témák között szinte az összes népszerű nyílt forráskódú szoftver szerepel, így szó esik a Pentaho, a Jaspersoft, az Eclipse BIRT, a PALO és Mondrian alkalmazási tapasztalatairól, open source adatbányászati megoldásokról és térképészeti szoftverekről. Külön érdekességként több előadás is foglalkozik saját fejlesztésű nyílt forráskódú BI komponensek bemutatásával is.

A konferencia honlapja a www.opensourcebi.hu címen érhető el.

Kulcsszavak: konferencia

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01