Egy hét múlva kezdődik a II. Nyílt forráskódú BI konferencia
A nyílt forráskódú BI virágzása
Az open source üzleti intelligencia elterjedését a gazdasági válság csak felgyorsította, mivel egyre több vállalat fordul a költséghatékony és rugalmas fejlesztési lehetőségeket kínáló nyitott forráskódú modell felé.
Jól mutatja ezt a jelenséget az, hogy immár nemcsak a hagyományosan alacsony költségvetésből gazdálkodó KKV cégek keresik az open source BI megoldásokat, hanem egyre jelentősebb az érdeklődés a Fortune 500 listán szereplő vállalatok részéről is, ahol az informatikai költségkeretek drasztikus visszavágása alaposan felértékelte az alacsonyabb beszerzési költségeket ígérő alternatívákat.
Színes, sokrétű konferenciaprogram
Az október 13-án megrendezésre kerülő konferencia tucatnyi előadást felsorakoztató programja az eddigi legszélesebb körű áttekintést adja az open source üzleti intelligencia alkalmazási lehetőségeiről.
A meghívott külföldi előadók között szerepel Dominik Slezak, az Infobright vezető szakértője, aki a cége által fejlesztett oszlop alapú adatbázismotorról fog beszélni. A MySQL infrastruktúrájába integrált Infobright alkalmazásával nagysebességű adattárházak és adatpiacok hozhatók létre költséghatékony módon. Szintén külföldi vendégelőadó fogja ismertetni a Talend nyílt forráskódú adatintegrációs eszközeit, amelyek az adatbázisok közötti adatáttöltési és transzformálási feladatok elvégzését segítik.
A hazai előadók között egyaránt megtalálhatóak szoftverfejlesztéssel és üzleti intelligencia tanácsadással foglalkozó cégek. A témák között szinte az összes népszerű nyílt forráskódú szoftver szerepel, így szó esik a Pentaho, a Jaspersoft, az Eclipse BIRT, a PALO és Mondrian alkalmazási tapasztalatairól, open source adatbányászati megoldásokról és térképészeti szoftverekről. Külön érdekességként több előadás is foglalkozik saját fejlesztésű nyílt forráskódú BI komponensek bemutatásával is.
A konferencia honlapja a www.opensourcebi.hu címen érhető el.
Kapcsolódó cikkek
- Mobilkonferencia a Szépművészetiben
- Hatékonyságnövelés, közösségi média és a nők internetes szerepe
- Májusban ismét Adattárház Fórum
- Virtualizáció 2010 konferencia
- A magyar hekker átsétál a falon
- Nemzetközi szaktekintélyek a 7. Simonyi Konferencián
- SPSS konferencia - kilencedszer
- Virtualizáció 2010 - A desktoptól a felhőig konferencia
- Konferencia mobilokról a Szépművészetiben
- Május 18: IDC roadshow Budapesten
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.